طرز استفاده از کاپ قاعدگی

مزایای کاپ قاعدگی

در این مقاله تجربه یکی از خانم ها از استفاده از کاپ قاعدگی را برایتان آورده ایم. نحوه استفاده از کاپ قاعدگی شما را از بقیه محصولات مثل نوار و تامپون منصرف می کند. برای مطالعه کامل اینجا را کلیک کنید

 

سلام! من یک نقاش، مربی یوگا و کارآفرین 30 ساله هستم که 5 سال پیش یک شبه گیاهخوار شدم. وقتی این کار را کردم، همه چیز برایم روشن و قابل درک شد، از سلامت جسمی و روانی، آگاهی و در نهایت درمان آسیب های گذشته شروع شد.

 

2- چگونه از کاپ قاعدگی مطلع شدید و چه چیزی باعث شد به آن علاقه مند شوید؟

نوار بهداشتی مقرون به صرفه برای من یک کابوس بود. من به آنها بسیار حساس بودم، اما هرگز متوجه نشدم که جایگزین دیگری غیر از تامپون وجود دارد، که برای من غیرممکن بود. آگاهی حاصل از تغییر من به رژیم غذایی وگان، گام بزرگی برای من در کشف کاپ پریودم بود. من شروع به تنظیم بدنم کردم و به تمام پیام های آرامی که او روزانه می فرستاد گوش می دادم و همچنین از کثیف بودن پدهای یکبارمصرفم بیشتر آگاه شدم.

لحظه ای برای من زمانی بود که با یکی از بسیاری از سناریوهای خیالی با خودم روبرو شدم که در آن پدری با دو تا از فرزندانش در حال عبور از بستر بود و انگشتانش در بالشتک های قاعدگی غرق در خون فرو می رفت. بله من چنین داستان هایی در ذهنم می سازم! در آن لحظه متوجه شدم که یک چیزی خیلی اشتباه است.

در آن زمان، کاپ پریود من در همه جای اینترنت برای من ظاهر شد. من شخصاً کسی را نمی شناختم که از آن استفاده می کند و در آن زمان در مصر در دسترس نبود. داشتم با خواهرم که در آلمان زندگی می کند، در سوئیس ملاقات می کردم و او را با خود آورد. یادم می آید که تاکید کردم این راز چقدر بزرگ است و نمی خواستم مادرمان بفهمد.

3- چه انگیزه ای باعث شد که در یک تریبون عمومی درباره این موضوع صحبت کنید، با وجود اینکه صحبت کردن در مورد آن برای برخی از خانم ها سخت است؟

سال‌ها بعد، متوجه شدم که چقدر از بدن خود جدا شده‌ایم. ما در مورد چرخه قاعدگی ، جنسیت، تولد و مرگ و بسیاری چیزهای دیگر صحبت نمی کنیم، حتی اگر اینها چیزهایی هستند که همه ما از آن عبور می کنیم. رفتارهای عادی وجود دارد که به درد اکثر ما نمی خورد و وقت آن رسیده که در مورد آنها صحبت کنیم. خیلی به من گفته اند که باید به فرهنگ احترام بگذارم و زنان باید در آن فرهنگ رفتار خاصی داشته باشند. اما من همیشه به مردم یادآوری می کنم که من فرهنگ هستم، ما فرهنگ هستیم! ما باید در مورد آنچه که می خواهیم تغییر دهیم صحبت کنیم!

 

حکم شرعی استفاده از کاپ قاعدگی

استفاده از کاپ قاعدگی برای زنان مجاز است . البته استفاده از کاپ قاعدگی برای دوشیزگان توصیه نمی شود.

 

معایب کاپ قاعدگی

این خیلی ناسالم نیست؟! بسیاری از مردم اقلام قابل استفاده مجدد را غیربهداشتی می دانند و فراموش می کنند که ما از کارد و چنگال، لباس زیر و موارد دیگر استفاده مجدد می کنیم . فرهنگ دور ریختنی ها در واقع برای بشریت کاملاً جدید است و نسل ما تقریباً اولین کسانی است که به سرعت به اقلام یکبار مصرف عادت می کنند! من فکر می کنم بسیاری از زنان نیز یاد گرفتند که خون آنها نجس است. آنها فکر می کنند بوی بدی می دهد و هیچ کس نمی خواهد آن را با دستان خود لمس کند. در حالی که این در واقع بینشی شگفت انگیز از سلامتی ما است. اگر مقدار، رنگ و بوی خون خود را بشناسید، می توانید تشخیص دهید که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر! چه کسی دیگری می تواند این کار را انکاپ دهد؟

5- به خانم هایی که نگران استفاده از لیوان قاعدگی و نظافت آن در اماکن عمومی هستند چه می گویید؟

مالک آن بود! همه خانم ها پریودشان را می گذرانند، این طبیعی ترین اتفاق دنیاست! هنگامی که به کاپ عادت کردید، می توانید به راحتی آن را بیرون بیاورید، خون را در توالت خالی کنید، کاپ را در یک دستمال کاغذی یا به سادگی با دستان خود بپیچید، آن را خوب بشویید و دوباره وارد کنید. واقعا خون قاعدگی اشکالی نداره. در واقع باید خیالمان راحت باشد و به خاطر همین معجزه کوچک که به چرخه قاعدگی معروف است می توانیم زندگی بسازیم!

 

6- چقدر طول می کشد تا به کاپ قاعدگی عادت کنیم؟

برای بسیاری، پس از سه دوره، به کاپ قاعدگی عادت می کنند.

7- آیا کاپ قاعدگی جایگزین کامل نوار بهداشتی است و محدودیتی برای مدت زمان داخل آن وجود دارد؟

البته ما نباید بیش از 10 ساعت چیزی در درون خود داشته باشیم، من می گویم 7. نگه داشتن تامپون یا کاپ قاعدگی در داخل خانه برای مدت طولانی می تواند خطر ابتلا به سندرم شوک سمی را افزایش دهد . همچنین بله، می تواند یک جایگزین کامل باشد. برای من، بیش از 4 سال از یک پد پنبه ای یکبار مصرف استفاده نکردم، قبل از اینکه احساس کنم نیاز به خونریزی دارم! این چیزی است که من بسیار به آن اعتقاد دارم و مدافع سرسخت آن هستم. به زبان ساده، اگر خون قاعدگی از ما جاری است، چرا باید آن را داخل آن بگذاریم؟ بنابراین، من فکر می کنم که چکیدن خون قاعدگی در نوار بهداشتی، لباس زیر، زیر دوش یا چیز دیگری چیز خوبی است.

بنابراین تا زمانی که در خانه هستم، خون قاعدگی را به صورت رایگان می‌دهم بدون اینکه چیزی مانع آن شود. به همین دلیل است که من همیشه از کاپ قاعدگی استفاده نمی کنم و گاهی اوقات آنها را با پدهای قاعدگی قابل استفاده مجدد (نه محبوب) جایگزین می کنم. اما وقتی بیرون هستم، کاپ قاعدگی من همیشه پیش من است!

 

8- آیا دوست دارید در مورد مشکلات شخصی که در مورد کاپ قاعدگی داشته اید با ما صحبت کنید؟ چجوری حلش کنم.

من فکر می کنم بزرگترین چیز ناراحتی در ابتدا بود. وارد کردن آن راحت نبود و من همیشه می توانستم آن را در درون احساس کنم. معلوم شد که درست وارد نکرده بودم. به خاطر داشته باشید که در آن زمان من شخص دیگری را نمی شناختم که از آن استفاده می کند، بنابراین کسی را نداشتم که آن را به من توصیه کند. با گذشت زمان، یاد گرفتم که آن را به راحتی و در هر مکانی وارد کنم. وقتی یاد گرفتم کمی آن را حرکت دهم و کمی به عقب کج کنم، اکنون آنقدر راحت داخل است که اغلب فراموش می کنم حتی آنجاست!

 

9- بزرگترین باورهای غلط در مورد کاپ قاعدگی چیست؟

موارد مربوط به بهداشت حتما بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که آن هم نامرتب است، که در واقع می‌تواند در ابتدا باشد. با تجربه بیشتر، آسان می شود و دست زدن به خون انتخاب شما خواهد بود، نه به این دلیل که به هم ریخته است! ما همچنین متوجه نیستیم که خون قاعدگی بوی بدی ندارد، فقط بوی خون می دهد، شاید کمی طعنه آمیز. بوی نامطبوع خون در لنت ها فقط به این دلیل است که در اثر تماس با هوا اکسید می شوند.

10- آیا خطرات یا عوارضی وجود دارد که هنگام استفاده از کاپ قاعدگی باید مراقب آنها باشم؟

فقط آن را بیش از زمان توصیه شده داخل آن نگذارید و همیشه از تمیز بودن و مسدود نبودن سوراخ های کناری آن اطمینان حاصل کنید. خطر ابتلا به سندرم شوک سمی با کاپ بسیار کمتر از اکثر محصولات بهداشتی قاعدگی است، بنابراین لازم نیست نگران باشید!

11- آیا فکر می کنید کاهش دفعات استفاده از نوار بهداشتی، تامپون یا کاپ قاعدگی به صورت روزانه می تواند مفید باشد؟ و چگونه است؟

صادقانه بگویم، به نظر من پدهای یکبار مصرف باید برای همیشه ممنوع شوند. میزان مواد شیمیایی بارگیری شده با این محصولات باورنکردنی است. همچنین الزام قانونی برای شرکت ها برای برچسب زدن همه مواد تشکیل دهنده نیست زیرا آنها جزء موادی نیستند که ما مصرف کنیم. اگرچه، وقتی به آن فکر می کنید، با یک منطقه بسیار حساس در تماس است . میزان میکروپلاستیک ها و مواد مصنوعی موجود در این محصولات مختل کننده غدد درون ریز است. برای هورمون ها و سلامت عمومی ما بسیار مضر است.

تامپون ها تقریباً یکسان هستند، با این تفاوت که تامپون ها عملکرد مکانیکی هم دارند که بیشتر به ما آسیب می زند! مقدار زیادی مایع واژن را جذب می کند و در نتیجه باعث کم آبی بدن می شود. بسیاری از مردم استدلال می کنند که پدها و تامپون های ارگانیک بهتر هستند و ایده آل نیستند، اما برای برخی از زنان ممکن است ایده آل باشند. من همیشه استفاده از پدهای قاعدگی قابل استفاده مجدد را توصیه می کنم. هیچ چیز مضری در مورد آن وجود ندارد، مگر اینکه آن را با مواد شوینده خشن بشویید. در نهایت برای پردازش کاپ همانطور که قبلاً ذکر کردم باید خونریزی را آزاد کنیم. هنگامی که رحم خونریزی می کند، دیواره های واژن نیز برای حذف سموم کار می کنند. اجازه دهید این جریان اتفاق بیفتد، بنابراین در صورت استفاده از کاپ استراحت کنید!

12- در آخر باید به زمینی های شهری و ابتکار شگفت انگیز آنها اشاره کرد. آیا برنامه ای در آینده برای فروشگاه اینترنتی وجود دارد که بتوانید در مورد آن به ما بگویید؟

خوب، یک چیز مهم در مورد آنچه ما در مورد آن بحث کردیم این است که … پدهای قاعدگی قابل استفاده مجدد ارگانیک! من واقعا هیجان زده هستم، اما این نیاز به کار زیادی دارد، بنابراین نمی توانم دقیقاً بگویم چه زمانی منتشر می شود، اما می توانیم به زودی بگوییم!

این مقاله را از سایت همسر تایم خواندید امیدواریم که لذت برده باشید.

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *