[ad_1]

از زمان تأسیس ، سطح تأیید دولت جائر بولسونارو در حدود 30 درصد ثابت مانده است ، اگرچه بازگشتی بیش از هسته سخت طرفداران آن وجود نداشته و حتی حدس و گمان (فقط چند ماه پیش) در مورد احتمال انتخاب مجدد عجیب و غریب رئیس جمهور. در سال 2022. اما مشکل بزرگ رهبر راست افراطی موجهای اولیه انکار شدید حکومت وی ​​است که با حوادثی مانند آتش سوزی آمازون یا شکست فعلی Covid 19 در دو سال اول به آستانه های بسیار نگران کننده ای رسید اداره کشور

نمونه محدود کننده جدیدی که رئیس جمهور برزیل در سپیده دم 2021 از آن عبور می کند ، دوباره از نمونه های قبلی بدتر به نظر می رسد. فقط 100 روز پس از مراسم تحلیف خود ، در اوایل سال 2019 ، بولسونارو قبلاً اولین سقوط آزاد خود را داشت ، که طبق از دست دادن تقریباً یک چهارم حمایت ، طبق نظرسنجی های مطبوعات بین المللی در آن زمان ، اثبات شد.

توانایی بازیابی و زنده ماندن تاکنون بدون تحرکات مردمی قابل ملاحظه و کاسرولاها که در طوفان های گذشته وجود ندارد ، از دست رفته است. و بعید است که او از طوفان جدید با ظرافت بیرون بیاید.

بولسونارو پشتیبانی اساسی خود را در پارلمان حفظ می کند ، که می تواند به او کمک کند تقریبا 70 خواسته استیضاح را که بر سر او سنگین می شود ، محدود کند. با این حال ، این متحدان پارلمانی با معضل فشار مردمی بر دولت در خیابان ها روبرو هستند و باید دید که آنها تا چه حد آماده مقاومت در برابر این وضعیت هستند ، اگرچه سوions ظن به خرید اراده ، همیشه دوباره تحریک کننده ، بیش از سیاست برزیل آویزان است ( کلاسیک که همیشه برمی گردد ، به ناامیدی شهروندان). اگر پوسته محافظتی بولسونارو از کار بیفتد ، چرخ گوشت (یا بهتر بگوییم روسای جمهور) که سیاست مدرن برزیل به وجود آمده است ، توسط رئیس جمهور دیگری که توسط روح منفجر شده است ، بلعیده می شود. استیضاح. بولسونارو هنوز هم می تواند مانع از سقوط آزادانه یک شبکه شود ، البته به قیمت پرورش این ایده که رهبری سیاسی همانند قبل از به قدرت رسیدن نقص دارد.

این لحظه پیچیده جدید برای رئیس جمهور راست افراطی عمدتا به سه عنصر اصلی که جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد پاسخ می دهد: سقوط سلامت ناشی از مدیریت ضعیف بحران Covid-19 ، نارضایتی اقتصادی حاکم در بخشهای مختلف مردم و سو susp ظن به فساد. تظاهرات گسترده خیابانی و cacerolazota که این روزها دوباره در برزیل اتفاق می افتد ، بدترین علامت امتناع زیاد رئیس جمهور است.

شاید مهمترین شواهد در این داغ داغ جدید این باشد که آمیزه ای از تحقیر ، کم تجربگی و بی مسئولیتی که بولسونارو با آن مشکل ویروس کرونا می کند ، منجر به از هم گسیختگی روابط با بخشهایی شده است که غذای اصلی دولت او هستند: ارتش و جوامع مذهبی.

در سال 2020 ، ارتش او را با چراغ های هشدار دهنده برای احتمال احتمالی پشتیبانی کور کرد. نتیجه این امر پیشرفت چشمگیر پرسنل نظامی در پستهای مختلف کلیدی دولت به عنوان پاسخی به ریاست جمهوری برای کاهش ناآرامیهای نظامی بوده است.

در میان جوامع مذهبی ، به عنوان مثال ، هجوم 400 کشیش و انجیلی کاتولیک (از کلیساهای مختلف) در روزهای اخیر ظهور کرده است ، که آنها همچنین خواستار استیضاح رئیس جمهور می شوند ، که آنها را مسئول شدید سرریز بهداشت و سلامت می دانند. اگرچه آنها از حمایت رسمی سلسله مراتب مربوط به کلیسا برخوردار نیستند ، اما بولسونارو نباید این واقعیت را دست کم بگیرد: شکافی که امروز ارزشمندترین م componentلفه حوزه انتخابیه وی را خشمگین می کند حداقل توصیه شده است.

* روزنامه نگار و دانشمند علوم سیاسی

تصویر گویا. (AP)

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *