[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه دومالیاس نادران ، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 ، در ویژه نامه گفت: “مشکل اصلی اشتباه استراتژیک دولت در تنظیم روابط اقتصادی است ، نه تنها در بودجه ، بلکه در بازار پول ، بورس ، بازار.” نمایش خبری یکشنبه عصر (4 جولای). بازارهای ارز و مالی مربوط به بودجه دولت.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 ادامه داد: رئیس برنامه و سازمان بودجه در یک جلسه کمیته مشترک و رئیس جمهور در جلسه دیگر اعلام کرد که هیچ یک از گزارش های منتشر شده تاکنون به تعویق افتاده و پاسخ دادم: این فرمان شما مانند افتخار سیگاری است که می گوید هرگز کبریت نکشیده است زیرا من هر سیگار خود را با سیگار دیگری روشن نگه می دارم.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلام شهر و پردیس در مجلس گفت: در حال حاضر با حجم بدهی دولت ناشی از انتشار اوراق قرضه روبرو هستیم که اصل و سود آن از بودجه سال آینده پرداخت می شود ، می توان گفت که با بهمن روبرو هستیم که سالها پیش آغاز شده و مدیریت آن کار دشواری است. بنابراین ، اگرچه اصلاح ساختار بودجه در سال 1997 و تنظیم هزینه های دولت اعلام شد ، اما متأسفانه در سال های اخیر این اتفاق نیفتاده است..

وی اظهار داشت: “اتفاق دیگری که در اکتبر 1999 رخ داد این بود که سازمان برنامه بودجه ، بدون هماهنگی با مجلس ، بدون تأمین منابع و بدون در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور ، ناگهان با ماده 30. ششم منعقد شد. لایه های Plan Act را 50٪ افزایش داده و ادعاهای مربوط به همه کارمندان ، بازنشستگان ایالتی و نظامی را گسترش داد.

عضو کمیته برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این موضوع دولت را بر آن داشته است تا امسال بیش از 300 تریلیون تن منابع برای مستمری بگیران در کشور و بیش از دو برابر این مبلغ را برای کارمندان در نظر بگیرد و این شرایط به معنای مهم بودن هر تعداد منابع فقط دستمزد و مزایا ، ما دوباره با کسری مواجه خواهیم شد.

مسیر متشنج اقتصاد ناشی از هرج و مرج و باورهای غلط دولت است

نادران تاکید کرد: در حال حاضر تمام تلاش خزانه داری دولت این است که از ابتدای تا پایان ماه پرداخت 60،000 میلیارد تن فولاد را که ضروری و اجتناب ناپذیر است تأمین کند.. بنابراین ، این مشکل نه تنها به کسری بودجه ، بلکه به دلیل شوک های اقتصادی و باورهای غلط ناشی می شود که کل اقتصاد ملی را به یک مسیر پرتنش واداشته است.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلام شهر و پردیس در مجلس ضمن تأکید بر اینکه کار برای دولت آقای رئیسی کار ساده ای نیست ، گفت: “کار برای دولت بعدی بدون راه حل نیست ، اما بسیار سخت. “.

وی با اشاره به اینکه دولت وظیفه تنظیم روابط در کل برنامه اقتصادی کشور را دارد ، گفت: دولت متولی فقط بخشی از اقتصاد نیست ، یعنی در صورت سقوط تولید کننده و زخمی شدن مردم ، دولت مسئول است. مشکلی که در دولت آقای روحانی وجود داشت این بود که متأسفانه نهادهای حاکمیتی دولت در اقتصاد یکدیگر را به چالش کشیدند.

رئیس کمیته تلفیق بودجه سال 1400 مجلس تأکید کرد: “بحث این نیست که حقوق مردم را افزایش دهیم یا نه ، اما سوال مهمتر این است که کاری را که می خواهید انجام دهید یک بار انجام دهید و برای همیشه ببینید که کجا “پایان است.” “افزایش حقوق بازنشستگی چیز بزرگی است ، اما بودجه آن بسیار مهمتر است.

مشکل دو مدیر دولتی با هم دلیل سقوط بازار سهام بود

وی افزود: اگر دولت افزایش فروش حقوق بازنشستگان را از فروش اموال دولتی فراهم كند ، چند سال می تواند آن را بفروشد و حقوق را پرداخت كند؟ سال گذشته دولت 90 هزار میلیارد دارایی فروخت و امسال 150 هزار نفر به همراه این افراد عادی ، مشتریان کمیسیون كمك ، مصرف كنندگان و … كه باید فشارهای تورمی ناشی از تصمیم دولت را تحمل كنند.

نادران افزود: “ما بیش از 80 میلیون نفر جمعیت در كشور داریم و برای حمایت از سیستم اداری كشور برای اهداف سیاسی و غیر سیاسی ، برخی افراد را به قیمت نارضایتی مردم راضی خواهیم كرد. حال كشور حدود 1 دام در سال ، دام ، مرغ و تخم مرغ و کالاهای اساسی با چالشی اساسی روبرو هستند که باید بدنبال آن باشیم.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلام شهر و پردیس در مجلس با اشاره به دلیل اصلی سقوط بورس گفت: تعارض سیاست پولی و بازار سرمایه دلیل سقوط بورس بود ، به عنوان دو کشور مدیران با یکدیگر مشکل داشتند یکی به دنبال حل مشکل خود و دیگری است ، بنابراین تعارض سیاست های کلان و عدم حاکمیت واحد اقتصادی چنین مشکلات اقتصادی را در کشور ایجاد کرده است.

درخواست 3 هزار میلیارد تن از سازمان مالیاتی برای شروع یک سیستم کامل

یکی از اعضای کمیته برنامه ، بودجه و محاسبات در پارلمان گفت: در بودجه 1400 سازمان مالیاتی سه هزار میلیارد تن درخواست کرد تا سیستم کلی برنامه مالیات را تکمیل کند.. کل فشار سیستم مالیاتی کشور روی درآمد متوسط ​​است که تولیدکنندگان را شامل می شود.

رئیس کمیته تلفیق بودجه سال 1400 مجلس گفت: سیستم مالیاتی ما به جای حمایت از تولید کننده ، از مالیات فرار حمایت می کند ، این می تواند 800 تریلیون حجم گردش مالی را کنترل کند ، بنابراین چگونه نظام مالیاتی نمی تواند برای مالیات های بزرگ فرار را شناسایی می کند.

هیچ فرماندهی اقتصادی واحدی در دولت وجود ندارد

نادران افزود: چرا سیستم بانکی کشور کمکی به نظام مالیاتی نمی کند؟ اینها مشکلات اساسی است زیرا حتی مدیران کلان که باید به بخش اقتصادی بین بخشی نگاه کنند ، فرقه ای شده اند ، این بدان معناست که هیچ فرماندهی اقتصادی واحدی در دولت وجود ندارد..

وی با تأکید بر اینکه در بررسی لایحه بودجه 1400 دو پیشنهاد در کمیته مشترک داشتیم ، اظهار داشت: یکی اصلاح سیستم مالیات بر ارزش افزوده برای ایجاد معافیت برای افراد کم درآمد و دیگری مربوط به حامل های انرژی زیرا دلیلی ندارد برای افرادی که وسیله نقلیه ندارند تا یارانه بدهند. شرکت های حمل و نقل از مزایایی استفاده نمی کنند ، بیش از 35 میلیون نفر در کشور وسیله نقلیه ندارند و آیا نباید از بنزین ارزان استفاده کنند؟

عضو کمیته برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در برابر هرگونه افزایش قیمت مقاومت می شود ، اگر آنها در مزایای افزایش قیمت انرژی شریک بودند ، از این اقدام دفاع می کنند ، یعنی. سیستم قیمت در اقتصاد خود می گوید اگر این سیستم قیمت را نقض کنید و آنها را با یارانه های پنهان در زمینه های انرژی ، آب ، کالاهای اساسی و غیره روبرو کنید ، اجاره آنها مقاومت می کند.

وی ادامه داد: مجلس می خواست گام موثری در بحث کالاهای اساسی بردارد و منابع ارزی اختصاص یافته به واردات این کالاها را مستقیم به جیب مردم منتقل کند ، اما آنها موافقت نکردند زیرا منافع واردکنندگان به جای منافع در دولت بود از مردم “

مشکل صندوق های بازنشستگی دولت آنهاست

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلام شهر و پردیس در مجلس جلسه نرخ بیمه را ادامه داد و گفت: اما مسئله این است که مدیریت این صندوق ها دولتی است..

نادران ادامه داد: در حال حاضر 130 هزار میلیارد تومان برای تأمین مالی صندوق تأمین اجتماعی از طریق فروش اموال دولتی پرداخت می شود و بیش از 200 هزار میلیارد تومان نیز از طریق بودجه عمومی یا فروش املاك شرطی به بودجه نظامی و دولتی پرداخت می شود. . به معنای بن بست است؛ یعنی بعد از یک تا دو سال نمی توان ادامه داد.

رئیس کمیته تلفیق بودجه سال 1400 مجلس تأکید کرد: وقتی بازار را از رقابت خارج می کنیم و به افراد خاصی منابع می دهیم ، آنها اداره می کنند. ما 80 درصد از بازار خوراک کشور را به بهانه اینکه می توانیم ارزان تر و اصلا وارد کنیم ، به یک نفر داده ایم. ما مشاهده نکرده ایم که آیا منابع ارزی داده شده به این شخص در سیستم توزیع کشور به دست مصرف کننده می رسد یا خیر؟

ایجاد یک معاون ارشد اقتصادی ، نیاز به رئیس جمهور آینده

نادران افزود: از طرف دیگر ، رقابت مجاز نیست ، یعنی. افرادی هستند که می خواهند با ارز آزاد وارد کنند ، اما این مجاز نیست زیرا انحصار وجود دارد. “.

یکی از اعضای کمیته برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کل سیستم اقتصادی کشور به هم پیوسته است و اصلاح فقط یک قسمت از آن امکان پذیر نیست. ما باید کسری بودجه کشور را اصلاح کنیم ، اما نمی توان سیستم مالیاتی ، سیستم توزیع کالا ، صنعت و معدن ، کشاورزی ، انرژی و نفت را نادیده گرفت.

وی در پایان گفت: من فکر می کنم یکی از مهمترین کارهایی که دولت آینده می تواند انجام دهد ایجاد مدیریتی مسئولانه در واحدهای اقتصادی است که همه وزرا در اداره کشور باید از آن اطاعت کنند و هیچ کس نباید اشتباه کند. ” رئیس جمهور می خواهد یک معاون اقتصادی ارشد رئیس جمهور به مدیریت و هماهنگی کلیه ادارات از طرف رئیس جمهور بپردازد./

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *