[ad_1]

قبل از اینکه اکثریت دموکرات ها در مجلس عوام کنگره مصوبه ای را با یک درخواست رسمی تصویب کنند ، مایک پنس معاون رئیس جمهور روز سه شنبه در نامه ای روشن کرد که تا 25 روز دیگر به اصلاح قانون اساسی برای برکناری رئیس جمهور دونالد ترامپ متوسل نخواهد شد پایان دوره وی

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، پنس در نامه ای به رئیس مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی ، رهبر حزب دموکرات ، گفت: “من اعتقاد ندارم که این روند به نفع ملت ما یا مطابق با قانون اساسی ما باشد.” مطبوعات. .

اندکی قبل از شناخته شدن نامه ، و هنگامی که قطعنامه تصویب قطعنامه به پنس در جلسه عمومی منتشر شد ، سالن دو ، کاترین کلارک ، آخرین تلاش را برای ترغیب معاون رئیس جمهور در مقابل دوربین های تلویزیونی انجام داد.

نماینده کنگره ماساچوست در گفتگو با کانال گفت: “ما از مایک پنس یک بار دیگر می خواهیم که تعهدات خود را در قانون اساسی به عهده بگیرد ، به اصلاحیه 25 قانون اساسی مراجعه کند و رئیس جمهور را برکنار کند ، زیرا این سریعترین راه اخراج وی از ریاست جمهوری است.” CNN

هنگام سخنرانی ، اعضای عمومی در اتاق آماده رای گیری درمورد درخواست پنس و کابینه شدند.

طبق ماده چهار متمم قانون اساسی ، اگر معاون رئیس جمهور و اکثریت رئیس اجرایی یا نهاد دیگری مانند کنگره اعلامیه کتبی را به رئیس جمهور موقت مجلس سنا و شریک زندگی وی در مجلس عوام ارائه دهند مبنی بر عدم توانایی رئیس جمهور در ورزش اختیارات وی و برای تصدی سمت ، معاون رئیس جمهور اختیارات را به عهده می گیرد.

پس از رأی گیری ، پنس 24 ساعت فرصت داشت تا پاسخ دهد ، اما این دوره نهایی نبود ، بنابراین شب گذشته دموکرات ها شروع به آماده سازی همه چیز کردند تا فردا همانطور که او قبلاً به پلوسی هشدار داده بود ، بحث درباره استیضاح دوم علیه ترامپ را آغاز کنند.

با وجود عزم دموکرات ها برای برکناری وی از سمت خود در روزهای آخر ، ترامپ امروز اطمینان داشت و گفت احتمال “صفر” وجود دارد که دولت او را مجبور به ترک ریاست جمهوری زودتر از این طریق کند.

وی از آلامو ، تگزاس ، جایی که آخرین بار به عنوان رئیس جمهور از دیوار مرزی با مکزیک ، نماد سیاست مهاجرت خود بازدید کرد ، گفت: “اصلاحیه 25 برای من صفر است.”

ترامپ نه تنها به معاون خود اعتماد داشت ، بلکه به جان بایدو ، رئیس جمهور منتخب و رهبر دموکرات ها ، جو بایدن نیز هشدار داد.

رئیس جمهور کناره گیری گفت مخالفت با تلاش برای استناد به اصلاحیه قانون اساسی “دولت شما را آزار می دهد. به قول معروف مراقب آنچه می خواهید باشید” باشید.

همانطور که پلوسی در ساعات اخیر توضیح داد ، در صورت استعفای پنس ، فردا مجلس نمایندگان بحث در مورد اتهام استیضاح ترامپ به جرم “تحریک قیام” را آغاز می کند و وی را به عنوان اولین رئیس جمهور تاریخ که دو بار متهم می شود ، قرار می دهد. و برای یک دوره 13 ماهه

در این کیفرخواست به ادعاهای دروغ مکرر ترامپ درباره تقلب در انتخابات نوامبر گذشته و سخنرانی ای که چهارشنبه گذشته در جمع حامیان خود ایراد کرد و هنگام تأیید شکست صندوق های رای ، از آنها خواست تا به کنگره بروند اشاره شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ترامپ امنیت ایالات متحده و نهادهای آن را تهدید کرده و در صورت مجاز بودن به ادامه کار به سمت قانون اساسی و دموکراسی کشور تهدید خواهد کرد ، علی رغم اینکه تنها هشت روز جلوتر است. ورود رئیس جمهور منتخب دموکرات ، جو بایدن.

دیوید سیسیلین ، یکی از همکاران نویسنده کیفرخواست ، گفت: “ما بی چون و چرا نشان خواهیم داد که زبان رئیس جمهور ، اظهاراتی که وی ، رواج دروغ بزرگ باعث خشونت در کپیتول هیل شده است”. .

مایکل شروین ، دادستان سرپرست دادستان گفت که بیش از 70 نفر قبلاً متهم شده و بیش از 170 پرونده در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی باز شده است.

به نقل از شروین ، “در حالی که ما به معنای واقعی کلمه چند روز پس از این رویداد در اینجا نشسته ایم ، ما در حال حاضر بیش از 170 پرونده را باز کرده ایم ، به این معنی که این افراد به عنوان افراد بالقوه شناسایی شده اند که در داخل و خارج از پایتخت جنایات مرتکب شده اند”. از آژانس اسپوتنیک.

ژنرال ارشد کشور ، مارک میلی و کل ستاد مشترک مشترک ، متشکل از رهبران هر نیرو ، حوادث روز چهارشنبه کاپیتول هیل را محکوم کردند و تعهد خود را در حمایت و دفاع از قانون اساسی و رد افراط گرایی یادآوری کردند.

در بیانیه امروز با اشاره به سند مالکیت بایدن ، آمده است: “هر عملی که روند قانون اساسی را قطع کند ، نه تنها با سنت ها ، ارزش ها و سوگندهای ما مغایرت دارد ، بلکه خلاف قانون است.” تصاحب می شود و چهل و ششمین فرمانده کل قوا می شود. “

سند نیروهای مسلح پس از هشدار دیروز FBI در مورد “اعتراضات مسلحانه” احتمالی در واشنگتن و در بسیاری از ایالت های طرفداران ترامپ در روز تحلیف بایدن ، بیستممین ماه این ماه منتشر شد که منجر به تصمیم گیری شد بنای یادبود پایتخت واشنگتن به دلیل ترس از شورش به روی مردم بسته شود.

چاد ولف ، سرپرست کلیه نیروهای امنیتی فدرال غیر نظامی ، با تقویت ماهیت شوم هشدار FBI ، روز گذشته ناگهان استعفا داد.

ترامپ قبلاً در کنگره نقش داشته است.

مجلس نمایندگان تحت سلطه دموکرات ها وی را به فشار آوردن به دولت اوکراین برای تحقیق در مورد بایدن در دسامبر 2019 متهم کرد.

در یک دادگاه سریع که هرگز فرصتی برای موفقیت نداشت ، اوایل اوایل سال 2020 با اکثریت جمهوری خواه توسط مجلس سنا تبرئه شد.

برخلاف این روند استیضاح ، این بار زمان سریعتر خواهد بود و انتظار می رود تحقیقات طولانی یا جلسات عمومی گسترده با شاهدان انجام نشود.

مطابق پیشنهاد پلوسی و دموکرات ها ، تنها در این صورت است که مجلس عوام می تواند استیضاح را در این هفته تصویب کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *