[ad_1]

فقط یک توئیت از ریحانا خشم دولت هند و طرفداران حزب نخست وزیر نارندرا مودی را برانگیخت. این ستاره پاپ پیوند مقاله ای را درباره اعتراضات انبوه کشاورزان که بیش از دو ماه کشور را فلج کرده است ، به اشتراک گذاشت.

اکنون مقامات ارشد دولت ، مشاهیر هند و حتی وزارت امور خارجه از مردم می خواهند که به این کشور بپیوندند و درباره خارجیانی که می خواهند بر کشور تأثیر بگذارند گزارش دهند.

وزارت امور خارجه هند روز چهارشنبه در بیانیه ای نادر با انتقاد از “بیگانگان” گفت: “جای تأسف است که گروههای ذینفع تلاش می کنند برنامه خود را بر این اعتراضات تحمیل کرده و آنها را منحرف کنند”. اما بدون نام بردن از ریحانا و دیگران که دنباله رو

ده ها هزار کشاورز در اعتراض به قانون جدیدی که به گفته آنها فقیرتر می شود و آنها را در رحمت شرکت ها قرار می دهند ، در حومه دهلی نو پایتخت هند اردوگاه ایجاد کرده اند. بسیج یک چالش بزرگ برای مودی است که وی قوانین را برای نوسازی بخش کشاورزی “ضروری” خواند.

این اعتراضات طولانی عمدتاً مسالمت آمیز بود ، اما خشونت در 26 ژانویه ، روز جمهوری آغاز شد ، هنگامی که ده ها هزار کشاورز ، با تراکتور و پیاده ، برای یک راهپیمایی کوتاه اما تکان دهنده به قلعه سرخ قرن 17 هجوم بردند. صدها افسر زخمی شدند و یکی از معترضان جان باخت. ده ها معترض نیز زخمی شدند ، اما مقامات اطلاعات خاصی در این باره ارائه ندادند.

رهبران کشاورزان خشونت را محکوم کردند ، اما گفتند که دست از اعتراض نمی برند.

از آن زمان مقامات امنیت سایتهای تظاهرات خارج از مرز دهلی نو را به طور چشمگیری افزایش داده اند تا از رسیدن معترضین به پایتخت جلوگیری کنند. دولت همچنین دسترسی تلفن های همراه به اینترنت را در سایت های معترض تا سه شنبه محدود کرد.

آخرین جنجال ها از روز سه شنبه هنگامی آغاز شد که ریحانا به بیش از 101 میلیون دنبال کننده توییتر نوشت: “چرا ما در این مورد صحبت نمی کنیم؟!” و پیوند اخبار CNN درباره مسدود کردن سرویس های اینترنت در سایت های اعتراض آمیز ، تاکتیکی که دولت استفاده می کند وزارت دفاع برای جلوگیری از اعتراضات.

آسوشیتدپرس و خبرگزاری های متعدد بین المللی ماه ها از این اعتراضات گزارش می دادند.

توئیت ریحانا با محکومیت بین المللی گروه های حقوق بشری و خشم طرفداران حزب مودی همراه شد. وزارت امور خارجه “خارجی ها” و افراد مشهور را به “احساس گرایی” متهم کرد.

گرتا تونبرگ فعال آب و هوا و خواهر زاده خواهر معاون رئیس جمهور كاملا هریس مینا هریس از جمله افرادی بودند كه حمایت خود را نوشتند و طوفانی را در شبکه های اجتماعی هند به راه انداختند.

ستارگان و ورزشکاران بالیوود ، که بسیاری از آنها در مورد اعتراضات سکوت می کردند و غالباً از خط دولت پیروی می کردند ، با استفاده از هشتگ های IndiaContraLaPropaganda و (hash) IndiaUnida ، با صداپیشگی مواضع رسمی در مورد این پرونده ، هم صدا شدند.

کنگانا رانوت ، بازیگر زن که از حزب بهارتیا جاناتا مودی حمایت می کند ، در توئیتی گفت: “هیچ کس در این مورد صحبت نمی کند ، زیرا آنها کشاورز نیستند ، آنها تروریست هایی هستند که سعی در تقسیم هند دارند.”

توییت های ریحانا و تونبرگ تقریباً از سوی همه رهبران مودی ، از جمله وزیر امور خارجه Subrahnyanam Jaishankar و وزیر کشور Amit Shah ، پاسخ هایی دریافت کردند و خاطرنشان کردند که “هیچ تبلیغی نمی تواند مانع وحدت هند شود”.

رهبر حزب اصلی مخالف در کنگره ، ششی تارور ، گفت که آسیب های وجهه جهانی هند از “رفتار غیر دموکراتیک دولت” قابل اصلاح نیست ، همانطور که مشاهیر در توئیت نوشتند.

ثارور در توییتر خود گفت که این واقعیت که دولت هند “باعث می شود افراد مشهور هند به غربی ها (افراد مشهور) واکنش نشان دهند ، شرم آور است”.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *