[ad_1]

او وفادارترین سرباز رئیس جمهور دونالد ترامپ است ، که مطیعانه از رهبر غیرقابل پیش بینی در شرایط آشفته پس از دیگری حمایت می کند.

معاون رئیس جمهور مایک پنس اکنون در شرایط نامطلوبی برای دوره ریاست جمهوری خود قرار دارد که خود را برای ریاست در شمارش آرا در کالج انتخاباتی کنگره آماده می کند ، آخرین تلاش بی فایده ترامپ برای لغو پیروزی جو بایدن دموکرات. در انتخابات نوامبر.

پنس که در مجلس نمایندگان روی زمین نشسته است ، پس از تأیید آرای انتخاباتی ایالت ها ، شاهد رسمی شدن شکست پیش از انتخابات ترامپ – و خود او خواهد بود.

پس از پایان شمارش آرا the ، شما وظیفه دارید اعلام کنید چه کسی بیشترین رای را برای رئیس جمهور کسب کرده است و بالعکس.

اما پنس ، که نقش او عمدتاً فرم گرایی است ، تحت فشار شدید رئیس جمهور و لشکر حامیانش است که می خواهند وی فرصتی را برای مقابله با خواست رای دهندگان در تعداد انگشت شماری از کشورها به چالش بکشد.

نکات بسیار مستقیم

ترامپ دوشنبه شب در تجمع در جورجیا پیش از انتخابات دور دوم سنا هشدار داد: “امیدوارم که مایک پنس با ما مطابقت داشته باشد ، باید بگویم.”

ترامپ در میان خنده گفت: “البته اگر او رعایت نکند ، من قدردان او نیستم.” پنس ، وی افزود ، “در این مورد حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت. و شما می دانید که او آن را به همان شکلی که هست به او می گوید. “

پنس ساعت ها با رئیس جمهور ، دستیاران وی و مقامات سنا دیدار داشت. دفتر وی حاضر به صحبت در مورد برنامه های خود برای سرشماری امروز نشد. اما نزدیکان معاون رئیس جمهور بر احترام او به نهادها تأکید کردند و انتظار داشتند او طبق قانون عمل کند و به قانون اساسی پایبند باشد.

“من فکر می کنم شما به عنوان یک مشروطه خواه به این مسئله نزدیک می شوید و از خود می پرسید ،” نقش من در قانون اساسی به عنوان رئیس مجلس سنا چیست؟ ” دیوید مکینتاش ، رئیس یک اتاق فکر محافظه کار و دوست پنس ، پیش بینی کرد. وی گفت: “این اجازه می دهد هر كسی كه اعتراضی كند صحبت كند ، اما سپس به آنچه كه اكثريت سنا تصميم می گيرد خواهد ماند.”

وضعیت پیچیده

در یکی از معدود نقش های رسمی معاون رئیس جمهور ، پنس باید به آینده سیاسی خود بیندیشد.

او می خواهد در سال 2024 کاندیدای ریاست جمهوری شود و به سالها وفاداری خود به ترامپ – مسلماً با نفوذترین صدای حزب جمهوریخواه برای سالهای آینده – کمک می کند تا به او کمک کند در آنچه انتظار می رود جمعیت زیادی باشد امیدها

این بدان معناست که او باید از عصبانیت ترامپ و بخشهای زیادی از پایگاه جمهوریخواهان که ادعاهای بی اساس رئیس جمهور در مورد تقلب در انتخابات را باور دارند ، اجتناب کند ، که باعث شده آنها به این باور غلط برسند که پنس قدرت دارد که با رد آرا نتیجه را عوض کند. کشورهایی مانند گرجستان. ، میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا ، که در سال 2016 به جمهوری خواهان رأی دادند ، اما بایدن در سال 2020.

حامیان گردهمایی کاندیداهای سنای گرجستان روز دوشنبه شعار دادند: “سرقت را متوقف کنید”.

“من می دانم که همه … همه ما در مورد انتخابات گذشته شک داریم. و می خواهم به شما اطمینان دهم ، من نگرانی میلیون ها آمریکایی در مورد بی نظمی در رای گیری را دارم. ” “و من قول می دهم که روز چهارشنبه در کنگره از شما صحبت خواهیم کرد. ما اعتراضات را خواهیم شنید. ما شواهد را خواهیم شنید. “

پنس رئیس جلسه مشترک کنگره خواهد بود. وظیفه آنها باز کردن برگه های رای گیری برای هر کشور و ارائه آنها به ترتیب حروف الفبا به حسابداران اتاق است. در پایان شمارش ، پنس است که چه کسی برنده شده است.

این سرشماری فقط با رای همه نمایندگان مجلس قابل لغو است ، که عملاً غیرممکن است ، زیرا دموکرات ها اکثریت را در مجلس عوام دارند.

تأیید آرا cast صادره از سوی کالج انتخاباتی آخرین میخ در تابوت چالش های حقوقی ترامپ است ، اما وی هنوز چندین پرونده قضایی در انتظار را دارد.

کنگره در حال تأیید نتیجه است

تشریفاتی که به دلیل فشار ترامپ می تواند به جلسه ای دشوار تبدیل شود.

طبق قانون انتخابات ایالات متحده ، هر دو مجلس کنگره باید امروز برای افتتاح و شمارش گواهی رأی دهندگان برای هر ایالت تشکیل جلسه دهند. این جلسه معمولاً به منظور تأیید برخی از نتایج قبلاً توسط هیئت انتخاب برگزار می شود. اما کافی است که یک عضو مجلس عوام و دیگری عضو سنا به نتایج یکی از ایالت ها اعتراض کنند تا بحث و رأی هر دو مجلس در مورد احتمال شمارش نکردن آرا votes انتخاباتی در آن قلمرو را برانگیزد.


مانورهای نامحدود برای حفظ قدرت

تلاش های مستمر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای ابطال نتایج انتخابات سال 2020 ، نشانه عزم غیرقابل کنترل وی برای ماندن در قدرت علی رغم پیامدهای سنت های دموکراتیک این کشور است.

روز شنبه ، ترامپ وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر را تحت فشار قرار داد تا “رای” کافی برای برگرداندن پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری در جورجیا “پیدا” کند. بر اساس ضبط مکالمه ، ترامپ بارها به ادعاهای رد شده در مورد کلاهبرداری استناد کرده و در صورت تغییر مقامات در شمارش آرا ، “جنایت” را مطرح کرده است.

ترامپ پس از شکست در انتخابات 3 نوامبر ، به سرزمینی ناشناخته و خطرناک فرو رفت ، و اولین رئیس جمهور ایالات متحده شکست خورده از صندوق های رای بود که سعی در حفظ پست خود داشت ، رأی دهندگان را رد کرد و نتایج دانشگاه را کنار گذاشت. موارد انتخابی پیش بینی شده در قانون اساسی.

“تمام کاری که می خواهم انجام دهم این است که این کار را انجام دهم. من فقط می خواهم 11،780 رای پیدا کنم که یک رای بیشتر از ما است. ” – چون ما برنده کشور شدیم. بایدن با 11779 رأی جورجیا را به دست آورد.

این گفتگو تکامل ترامپ را در 3 نوامبر روشن کرد. در ابتدا ، او به طور خصوصی اعتراف كرد كه از دست داده است ، اگرچه علنی اعتراض كرد ، امیدوار بود كه به وفادارترین پیروان خود نشان دهد كه همچنان كه از نظر سیاسی و مالی به آینده خود می نگریست ، همچنان در تلاش است.

اما هفته ها می گذشت ، ترامپ این ماجرا را پذیرفت که پیروزی وی از او دزدیده شده است. حلقه درونی او که همیشه در حال کاهش است ، اکنون بیشتر در اشغال کسانی است که این تئوری های توطئه را تحسین می کنند. رئیس جمهور در رسانه ای متشکل از صدای محافظه کار تلویزیون و رسانه های اجتماعی زندگی می کند و اتهامات خود را در مورد کلاهبرداری تقویت می کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 6/1/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *