[ad_1]

برای خطرات معمول سفر ، به عنوان یک قربانی جرم سازمان یافته و قاچاق انسان ، برای کاروان های مهاجر آنجلیتا کاردا ، مدیر آمریکای مرکزی شمالی و مکزیک ، به شورای نروژ گفت: ویروس کرونا و بستن مرزها که هر ساله از آمریکای مرکزی به ایالات متحده سفر می کنند ، به ویروس کرونا و پیوستن مرز پیوست. پناهندگان

آخرین ستون مهم در اواسط ژانویه از شمال هندوراس در تلاش برای فرار از فقر ، خشونت و بحران ناشی از تصویب دو توفان در ماه نوامبر است و امیدوار است که پس از ورود سیاست های مهاجرت پس از ورود جو بایدن به کاخ سفید ، خیالی راحت تر شود .

ترمز

چند روز بعد ، راهپیمایی با ضرب و شتم با چوب و گاز اشک آور توسط ارتش و پلیس گواتمالا در اداره مرزی چیکیمولا متوقف شد.

استفاده از زور براساس حکمی توسط الخاندرو جیاماتی ، رئیس جمهور گواتمالا مبنی بر استدلال برای جلوگیری از شیوع Covid-19 ، کشف شده در نتیجه اعضای کاروان حدود 7500 نفر ، از جمله کل خانواده های دارای فرزند است.

“مقامات گواتمالا موارد مثبتی را در میان جمعیتی پیدا کرده اند که توسط هندوراس بسیج شده و در چیکیمولا بوده است. با وجود این وضعیت ، ترس از گسترش Covid-19 نمی تواند دلیلی برای اخراج باشد. “

وی اضافه کرد: بخشنامه سازمان غیردولتی بشردوستانه با حضور در 30 کشور

به دنبال این سرکوب ، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) خواستار استفاده از “نیروی غیرموجه یا بیش از حد علیه مهاجران پناهنده یا پناهندگان” شد و دبیرخانه اسقفی آمریکای مرکزی ، که نماینده اسقف های منطقه است ، از دولت ها خواست “حقوق بشر آنها را نقض کرده و نگرشی عمیقاً بشردوستانه دارند.”

علی رغم اینکه قوانین بین المللی کشورها را ملزم به حمایت از پناهجویان و پناهندگان می کند ، مقامات ایالات متحده ، مکزیک و گواتمالا توافق کرده اند که عبور کاروان های مهاجر به دلیل بیماری همه گیر ممنوع شود.

عبور ممنوع است

پیام “وزیر امور خارجه جدید آمریكا ، آنتونی بلینكن ، وكیل سابق پناهندگان ، در مورد آخرین كاروان دادرسی مجلس سنا برای تأیید موضع بود”

با این حال ، بحث در مورد مراقبت های بهداشتی فوری ، جریان مهاجرت را متوقف نخواهد کرد ، همانطور که سردا توضیح داد: “نه همه گیری و نه عواقب بیماری همه گیر مانع جابجایی اجباری نشده است. نه قرنطینه ها و نه اقدامات بیگانگی اجتماعی که توسط دولت ها ارائه شده است ، گزارش های تهدید ، ارعاب یا زورگیری توسط گروه های جنایتکار را متوقف نکرده اند. “

“فردی که در حین قرنطینه مورد تهدید قرار گیرد دو راه دارد: ماندن و رعایت اقدامات تحمیل شده توسط دولت خود و پرداخت هزینه تهدیدها ، یا فرار و شکستن قرنطینه. صدها نفر چاره ای جز فرار ندارند “.

همانطور که بیماری همه گیر ، کشورها را مجبور به کنترل شدید مرزها می کند ، فقر را نیز تشدید کرده است: به گفته رئیس جمهور خوان اورلاندو هرناندز ، رئیس جمهور ، که توسط مقامات ویروس کرونا مورد پرسش قرار گرفت ، تولید ناخالص داخلی هندوراس ، نقطه شروع کاروان ها ، در سال 2020 به رکورد 10.5٪ کاهش یافت. و بحران اقتصادی.

در ماه نوامبر گذشته ، بر اساس شورای پناهندگان نروژ ، که در این منطقه فعالیت می کند ، با عبور از طوفان های اتا و یوتا ، که حداقل 5.5 میلیون نفر در آمریکای مرکزی ، بیش از نیمی از هندوراس (2.8 میلیون نفر) تحت تأثیر قرار گرفتند ، اوضاع دشوار قبلاً بدتر شد. .

سخنگوی سازمان غیردولتی گفت که سه ماه پس از توفان ها 6،937 نفر در پناهگاه ها بودند ، اگرچه تعداد بیشتری از آنها بدون دسترسی به مسکن وجود داشتند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *