[ad_1]

دولت مکزیک روز دوشنبه پس از آنکه دادگستری انگلیس از استرداد وی به آمریکا برای محاکمه به دلیل انتشار صدها هزار اسناد محرمانه آمریکایی خودداری کرد ، به جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس درخواست پناهندگی سیاسی داد.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در یک کنفرانس خبری عادی صبحگاهی گفت: “من از وزیر امور خارجه خواهش می کنم اقدامات مربوطه را انجام دهد تا از دولت انگلیس خواسته شود تا آقای آسانژ آزاد شود و مکزیک نیز به وی پیشنهاد پناهندگی سیاسی دهد.”

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، رئیس جمهور مکزیک توضیح داد که کشورش با حفاظت ، اما همچنین “با مسئولیت مراقبت از پناهجو ، عدم دخالت و دخالت در امور سیاسی هر کشور” به او پناهندگی می دهد.

ساعاتی قبل دادگستری انگلیس استرداد آسانژ به ایالات متحده را رد کرد و گفت در صورت این کار می تواند خودکشی کند.

آسانژ 49 ساله پس از دستگیری تماشایی در آوریل 2019 در سفارت اکوادور در انگلستان ، که هفت سال به عنوان پناهنده در آنجا زندگی می کند ، 20 ماه در زندان بلمرش لندن بود.

آسانژ و پورتال ویکی لیکس در سال 2010 پس از انتشار حدود 700000 اسناد محرمانه نظامی و دیپلماتیک که ایالات متحده را بیش از یک تعهد متعهد می کند ، در معرض دید قرار گرفت.

واشنگتن او را متهم می کند که با انتشار اسناد محرمانه ای درباره عملیات نظامی ایالات متحده در عراق و افغانستان ، که اعمال شکنجه ، مرگ غیرنظامی و سایر سو ab استفاده ها را نشان می دهد ، جان مخبران خود را به خطر می اندازد.

اکنون ایالات متحده 14 روز فرصت دارد تا از تصمیم انگلیس تجدید نظر کند و نماینده قانونی آن نیز تأیید کرده است.

از طرف وی ، دفاع آسانژ خواستار وثیقه خواهد شد.

صرف نظر از نتیجه این شکایت و به طور کلی دادگاه ، آسانژ در انگلیس به دلیل نقض حبس خانگی با قرار وثیقه ای که هنگام ارزیابی استرداد به سوئد به او اعطا شده بود ، پرونده ای علنی دارد.

نقض این جبران خسارت هنگامی رخ داد که این فعال سایبری از خانه روستایی محل خدمت خود ، متعلق به یکی از دوستانش ، در نزدیکی لندن ، خارج شد و برای پناه دادن به سفارت اکوادور رفت.

بنابراین آسانژ باید قبل از درخواست پناهندگی در هر کشوری که پیشنهادش را می دهد ، این حساب معلق را در دادگستری انگلیس پر کند.

پیش از این ، مکزیک به دیگر چهره های بین المللی مانند اوو مورالس ، رئیس جمهور پیشین بولیوی ، که پس از استعفا از ریاست جمهوری کشورش در نوامبر 2019 وارد این کشور شد ، پناهندگی سیاسی داد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *