[ad_1]

دولت مکزیک از تصمیم جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در تعلیق ساخت دیوار مرزی مشترک ، به دستور سلف خود ، دونالد ترامپ ، استقبال می كند.

وزیر خارجه مکزیک ، مارسلو ابرارد شب گذشته در توئیتر نوشت: “مکزیک از پایان ساخت دیوار ، طرح مهاجرت به نفع DACA و مسیر رسیدن به دو تابعیت استقبال می کند.”

وی افزود: “همانطور كه ​​رئیس جمهور لوپز اوبرادور چند سال پیش برای رئیس جمهور جو بایدن نوشت ، پل ها زمینه همکاری و تفاهم را فراهم می كنند.”

بایدن دیروز فرمانی را صادر کرد که دستور می دهد دیوار مرزی که در امتداد بخشی از مرز جنوبی قرار دارد و ترامپ یکی از ستون های سیاست محدود کننده خود در مورد مهاجرت غیرقانونی را ایجاد کرده است.

بایدن همچنین طرحی را به کنگره ارائه خواهد داد که اجازه می دهد تا حدود 700000 جوان فاقد سند همراه والدین خود ، گروهی معروف به ریاها ، طبیعی شوند.

دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، که بایدن معاون رئیس جمهور آن بود ، برنامه ای موسوم به DACA تنظیم کرده است که از این جوانان در برابر اخراج محافظت می کند و دولت ترامپ به دنبال پایان دادن به آن است.

لوپز اوبرادور همکاری دو جانبه را جشن می گیرد

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، روز گذشته بایدن در دوره ریاست جمهوری خود در ایالات متحده آرزوی موفقیت کرد ، گفت که او از اولویت های دموکرات ها مشترک است و تأکید کرد که همکاری های دو ملیتی باید به حاکمیت احترام بگذارد.

لوپز اوبرادور ، که رابطه تنگاتنگی با ترامپ جمهوری خواه داشت ، از آخرین کسانی بود که بایدن را در انتخابات نوامبر پیروزی خود را تبریک گفت ، زیرا در 14 دسامبر منتظر جلسه و تأیید در کالج انتخاباتی بود.

لوپز اوبرادور در پاسخ به پرسش مطبوعات اطمینان داد که “روابط خوبی با ترامپ به نفع مکزیک” داشته و همیشه به حاکمیت مکزیک احترام گذاشته است.

وی اطمینان داشت که رابطه با بایدن “بسیار خوب خواهد بود” و تأکید کرد که همکاری باید “منظم و محترمانه و بدون دخالت” باشد.

با این حال ، تحلیلگران و مخالفان هشدار داده اند که ممکن است اختلافاتی بین دولتهای لوپز اوبرادور و بایدن در زمینه های کار ، انرژی ، کشاورزی و محیط زیست بوجود آید.

جنجال در مورد دستگیری سیان فوئگوس

در روزهای اخیر ، پرونده وزیر دفاع سابق سالوادور سیان فوئگوس ، که توسط DEA در ایالات متحده به جرم قاچاق مواد مخدر بازداشت و برای تحقیقات به مکزیک تحویل داده شد ، باعث ایجاد اتهاماتی بین دو کشور شد.

دادستانی مکزیک Cienfuegos را برائت داد و معتقد بود که مدارک و مدارک علیه او محکم نیست ، در حالی که لوپز اوبرادور DEA را به “ساخت” اتهامات متهم کرد ، چیزی که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده رد شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *