[ad_1]

دانیل سالیناس ، وزیر بهداشت اروگوئه ، این پنجشنبه ورود نسخه برزیلی ویروس کرونا به کشور برزیل را که باعث بیماری Covid-19 می شود ، تأیید کرد.

“ورود یک نوع به نام P.2 ، که از برزیل می آید ، مشخص شده است. به همین ترتیب ، آزمایشگاه بهداشت عمومی ، بخش ویروس شناسی دکتر چیپارلی ، پس از آموزش در بخش ویروس شناسی دانشکده علوم ، همچنان به نظارت ادامه می دهد ،” Na Twitter.

سالیناس اضافه کرد که “نظارت اپیدمیولوژیک مولکولی و ژنومی و کنترل در زمان واقعی امکان تشخیص انواع یا جهش ها را از طریق توالی ژنومی ویروسی فراهم می کند.”

به گفته محققان پروژه Fronteras که توسط دانشگاه جمهوری و انستیتوی دامداری در مونته ویدئو تدوین شده است ، این گزینه در نیمه دوم دسامبر وارد می شود.

دیروز El País گزارش داد که یکی از انواع جدید Covid-19 ، که حدود سه ماه در جنوب برزیل در حال گسترش است ، در چهار نمونه از بیماران در اروگوئه پیدا شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، اروگوئه تاکنون 43 هزار و 215 عفونت را ثبت کرده است که 464 مورد آن منجر به مرگ کسانی شده است که به آنها مبتلا شده اند.

سازمان بهداشت پان آمریكایی (PAHO) اعلام كرد كه سه نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 ، از انگلستان ، آفریقای جنوبی و برزیل ، تاكنون در 20 كشور ایالات متحده شناسایی شده است.

اولین نوع ویروس کرونا جدید در دسامبر سال 2019 در جنوب شرقی چین کشف شد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *