[ad_1]

از روز جمعه ، هاوانا منع رفت و آمد جدید را اعلام کرد ، دومین مورد در پایتخت کوبا از زمان شیوع همه گیر ، تلاش برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ، که باعث افزایش موارد در سراسر کشور می شود.

مطبوعات رسمی گزارش دادند ، شورای دفاع استان هاوانا تعیین کرده است که رفت و آمد مردم و وسایل نقلیه بین ساعت 21:00 تا 17:00 محدود شود ، و این اقدامات تا زمان بهبود اوضاع مدیریت می شود.

مقامات علت افزایش اخیر عفونت ها را ورود مسافران بین المللی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان می کنند.

رئیس شورای هاوانا ، لوئیس آنتونیو تورس ایریبار ، خواستار ایجاد نیروهای امنیتی شدیدتر در مورد کنترل جمعیت شده است.

وی همچنین هشدار داد که با وجود ممنوعیت راه های عمومی ، افراد زیر سن قانونی نیز وجود دارند.

به نقل از یورو پرس ، وی اعلام کرد که والدین یا سرپرستان این خردسالان به جریمه 2000 پزو (7،300 پزوی آرژانتین) محکوم می شوند ، همان مجازاتی که برای افرادی که به دلیل دسترسی غیرمجاز وارد هاوانا می شوند نیز اعمال می شود.

در حال حاضر پایتخت دستور تعطیلی هتل ها و استراحتگاه ها را در ژانویه صادر کرده است ، در حالی که دولت نظارت بر مرز را افزایش داده است ، و مسافران را مجبور به ارائه آزمایش ویروس کرونا می کند که قبل از سفر انجام شده است ، پروتکل های قرنطینه و آزمایش های ورود را ایجاد می کند. کشورها.

کوبا از ابتدای شیوع همه گیر ، از 30،000 مورد ویروس کرونا عبور کرده و با 1044 مورد ، بدترین موارد مثبت روزانه خود را در این هفته به ثبت رسانده است.

حداقل 225 نفر در این جزیره در اثر ویروس کرونا کشته شده اند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *