[ad_1]

مقامات زیمبابوه با وجود محدودیت های جدید به دلیل افزایش عفونت ها و مرگ ویروس کرونا در این کشور آفریقایی ، طی یک هفته گذشته بیش از 10 هزار نفر را به دلیل عدم ماسک پوشاندن بازداشت کرده اند.

طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط روزنامه نیو زیمبابوه ، بیشتر آنها پس از پذیرفتن مسئولیت خود برای نادیده گرفتن توصیه های مقامات ، مجبور به پرداخت جریمه نقدی شدند.

بنابراین ، از ماه مارس سال 2020 بیش از 300000 نفر به دلیل نقض محدودیت ها در این كشور بازداشت شده اند ، در حالی كه دولت از مردم خواسته است اقدامات خود را برای جلوگیری از گسترش ویروس رعایت كنند.

وزیر اطلاعات و سخنگوی دولت ، جنفان ماسوره تأكید كرد كه دستگیر شدن نزدیك به 10 هزار نفر به دلیل عدم ماسك پوشیدن ، “هشدار دهنده” است. وی دفاع کرد: “این امر به بی توجهی اعضای جامعه اشاره می کند که ویروس را جدی نمی گیرند ، که این امر نیاز به تغییر رفتار دارد.”

وی گفت: “گرچه ممکن است ویروس کسانی را که این قوانین را نقض نمی کنند ، از بین ببرد ، اما این توانایی را دارد که هر کس نزدیک ، مادر ، پدر ، همکار ، خواهر یا برادر را تحت تأثیر قرار دهد.” این جنگ علیه یک دشمن نامرئی نیاز به نظم و احتیاط ملی دارد. “

از سوی دیگر ، ماسوره گفت که “بیشتر مردم زیمبابوه رفتار بسیار خوبی دارند” و دوباره تأکید کرد که “متأسفانه او باید محکوم شود” ، افرادی هستند که محدودیت ها را رعایت نمی کنند. وی افزود: “بسیار مهم است که آنها با مسئولیت پذیری عمل کنند.”

وضعیت پاندمی. تاکنون مقامات زیمبابوه 24256 مورد ویروس کرونا را تأیید کرده اند. (AP)

دولت زیمبابوه روز یکشنبه ممنوعیت انتقال اجساد برای تدفین را به دلیل افزایش موارد ویروس کرونا اعلام کرد و تأکید کرد که فرد متوفی باید در هر کجا که فوت کند برای جلوگیری از عفونت های احتمالی دفن شود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا (CDC آفریقا) ، وابسته به اتحادیه آفریقا (AU) ، مقامات زیمبابوه 24256 مورد ویروس کرونا با 589 مرگ را تأیید کرده اند.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *