[ad_1]

جماعت عبادت و نظم مقدسین مقدسین واتیکان یادداشتی را با دستورالعمل هایی درباره آئین خاکستر که در 17 فوریه امسال جشن گرفته می شود ، منتشر کرده است تا آن را با محدودیت های بهداشتی ناشی از بیماری ویروسی کرونا سازگار کند و از شیوع عفونت جلوگیری کند.

خاکسترها را معمولاً در کلیسا می ریختند ، قبل از اینکه خاکستر را روی پیشانی او بگذارند ، مومنان برای کشیش صف می کشند تا برخی از این دو عبارت را بگوید: “توبه کنید و به انجیل ایمان بیاورید” یا “شما خاک و خاک هستید” قیام خواهی کرد »و بدین ترتیب مراسم را کامل می کنید.

امسال اما کشیش به جای اینکه شخصاً آن را برای هر شخص تکرار کند ، آن را فقط یک بار می گوید و خطاب به همه می گوید. بنابراین ، مطابق با اقدامات توافق شده توسط رئیس جماعت عبادت الهی و نظم مقدسات ، کاردینال رابرت سارا ، کشیش باید از یک ژل برای پاکسازی دستان خود و با ماسکی کاملاً مناسب قرار گرفته و دهان و بینی او را بپوشاند. ، رسم خاکستر را با رعایت فاصله امن انجام دهید. به این ترتیب کشیش خاکستر را گرفته و روی سرش خواهد انداخت ، بدون اینکه آن را به پیشانی تحمیل کند و بدون هیچ کلمه ای.

پاپ معمولاً برای مراسم عبادی چهارشنبه خاکستر به کلیسای سانتا سابینا در رم می رود. واتیکان هنوز تأیید نکرده است که همه گیری همه گیر مانع این رویداد خواهد شد یا خیر ، اما در هر صورت چهارشنبه خاکستر را به روشی دیگر جشن می گیرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.



[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *