[ad_1]

دادگاه ایالتی واتیکان این پنجشنبه آنجلو کالویا ، رئیس سابق بانک موسوم به واتیکان را به هشت سال و یازده ماه زندان محکوم کرد. م Instituteسسه آثار مذهبی (IOR) و وکیل سازمان ، گابریل لیوزو ، پس از اعتراف به جرم پولشویی و اختلاس ،

طبق حکمی که جوزپه پیناتونه ، رئیس دادگاه قرائت کرد ، کالویای 81 ساله و لیوزو 97 ساله نیز باید حدود 23 میلیون یورو غرامت به نهاد پرداخت کنند و مصادره 32 میلیون نفر حفظ خواهد شد. یورو از حساب های بانکی شما.

کالویا و لوزو به دلیل کسب غیرقانونی میلیون ها یورو در نتیجه معاملات املاک و مستغلات که از سال 2001 تا 2008 از طریق فروش 29 ساختمان انجام شد و تا 70 میلیون دلار درآمد کسب کردند ، شکایت شدند.

به دستور سیاست شفافیت تبلیغ شده توسط پاپ فرانسیس ، تحقیقات علیه کارمندان سابق در سال 2018 توسط دادستان واتیکان ، جیامپیرو میلانو آغاز شد.

طبق گفته های متهم میلان و پیگناتون ، امروز تأیید شد ، كالویا ، كه بین سالهای 1989 و 2009 رئیس IOR بود ، و لیوزو بیش از 50 میلیون یورو را بین سالهای 2001 و 2008 با فروش بخشی از دارایی های املاك به عملی غیرقانونی هدایت كرد. IOR

متهم ردیف سوم ، لمبرتو لیوزو ، به پنج سال و دو ماه و جریمه 8000 یورویی محکوم شد.

در سال 2014 ، IOR خود پس از حضور به عنوان یک غیرنظامی به ظن عملیات متقلبانه ، درخواست کرد که از کارمندان سابق آن تحقیق شود.

الساندرو دیدی به عنوان دادستان به نمایندگی از واتیکان ، که در حال تحقیق در مورد ادعای اختلاس در خرید املاک و مستغلات در لندن است ، خواستار هشت سال زندان است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *