[ad_1]

محمد حسن اشفاری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتوی با اشاره به اینکه قطع مکرر برق در کشور موجب نارضایتی و شکایت شده است ، گفت: بر همین اساس از ستاد فرماندهی و کنترل برق کشور سرزده بازدید شد تا از نزدیک مشکلات ، مشکلات و نگرانی های مردم را رصد کند. “

نماینده مردم اراک ، هونداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه علی رغم اینکه دولت در شعارهای خود عنوان می کند که بر اساس برنامه ششم توسعه عمل کرده اما واقعیت متفاوت است. به عنوان مثال ، تولید برق کشور قرار بود در برنامه ششم توسعه بیش از 30،000 مگاوات افزایش یابد که محقق نشد.

وی با اشاره به اینکه وزیر نیرو وعده افزایش تولید 30 هزار مگاوات در هر جلسه را برای گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مجلس داده است ، ادامه داد: حضور مدیرانی که تخصص لازم را ندارند دلیل دیگر وقفه های اخیر است.

نماینده یازدهم مجلس با بیان اینکه انتقال نیروگاه ها به برخی افراد و مقامات ارشد سابق به تولید برق کشور آسیب رسانده است ، گفت: استخراج بیت کوین و افزایش خشکسالی ها باعث کاهش تأمین آب تولید برق می شود.

یکی از اعضای کمیته امور داخلی و مشورتی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 6000 مگاوات برق در کشور کم است ، توضیح داد: کمبود 4000 مگاوات را جبران می کند.

اسفاری با اشاره به اینکه عدم وجود یک فرماندهی واحد در زمینه برق یکی دیگر از مشکلات است ، عنوان کرد: به عنوان مثال برق برخی مناطق باید در یک زمان مشخص از مدار خارج شود ، اما با دستور استاندار و غیره ، این اتفاق نخواهد افتاد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مصرف برق در برخی از کشورهای همسایه به اندازه مصرف یک استان از کشورمان است اما در این کشورها شاهد صفحات خورشیدی و نیروگاه های بادی هستیم ، گفت: متاسفانه به دلیل برای اجاره برخی از مقامات ارشد وزیر پیشین نیرو ، ما شاهد فروش برق و البته کاهش تولید برق در کشور هستیم. اگر طبق برنامه ششم توسعه ، ساخت نیروگاه های جدید در دستور کار قرار می گرفت ، امروز شاهد چنین مشکلاتی نبودیم.

یکی از اعضای کمیته امور داخلی و مشاوره مجلس شورای اسلامی گفت: لازم به ذکر است که اگر به جز is تأمین آب آشامیدنی توجه نشود ، در آینده نزدیک شاهد مشکلات در این زمینه خواهیم بود ، بنابراین وزارت نیرو باید برنامه خود را در این زمینه

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *