[ad_1]

ژنرال ادواردو پاسوئلو ، وزیر بهداشت برزیل امروز از پیش بینی آغاز واکسیناسیون علیه Covid-19 در برزیل خودداری کرد ، اما گفت که دولت در حال بررسی تنها یک دوز به اصطلاح “واکسن آکسفورد” است تا اجازه واکسیناسیون جمعیت عظیم را بدهد.

وزیر در بازدید از مانائوس ، مرکز ایالت آمازوناس ، جایی که تدارکات واحدهای مراقبت های ویژه دوباره سقوط کرد ، از تعیین تاریخ واکسیناسیون در کشور دوم با مرگ و میر در جهان پس از ایالات متحده ، بیش از 202000 ، خودداری کرد.

وی پاسخ داد: “واکسیناسیون از روز D در ساعت H آغاز می شود” ، اگرچه هشدار داد که ایالت ها و شهرداری ها باید آمادگی لازم را برای شروع واکسیناسیون “سه یا چهار” روز پس از تنظیم کننده ، آژانس ملی نظارت بر بهداشت (Anvisa) داشته باشند. واکسن های آزمایش شده ، AstraZeneca-Oxford و Coronavac چینی را تأیید کنید.

پازوئلو اذعان داشت که تهیه واکسن در بازار جهانی دشوار است و بنابراین از تولید دو واکسن در خاک برزیل ، در انستیتوی بوتان (کروناواک) و فیوکروز (AstraZeneca) دفاع کرد.

در این زمینه ، وی مشکلات واردات 2 میلیون دوز اول واکسن آکسفورد از هند ، که بخشی از بسته 354 میلیون دوزی منعقد شده با چندین آزمایشگاه از برزیل در طول 2021 است را برجسته کرد.

در مواجهه با این مشکل ، او اشاره کرد که یک استراتژی برای افزایش تعداد واکسینه شده وجود دارد.

ژنرال گفت: “با دو دوز آكسفورد 90٪ موثر خواهیم بود ، اما با یكی 71٪. شاید الان تمركز روی مصونیت كامل نیست ، بلكه روی كاهش آلودگی است كه همه گیری را بسیار كاهش می دهد.”

در همین حال ، برخلاف رئیس جمهور جائر بولسونارو ، که گفت نمی خواهد واکسینه شود علیه Covid-19 زیرا قبلاً به این بیماری مبتلا شده بود ، معاون رئیس جمهور همیلتون مورائو امروز از ایمن سازی به عنوان “یک مسئله جمعی و نه فردی” دفاع کرد.

مورائو پس از دو هفته گذراندن دوره نقاهت از Covid-19 به کار خود بازگشت.

برزیل تولید 210 میلیون دوز گیاهان فدرال Fiocruz را از اواخر ژانویه آغاز می کند ، در حالی که 100 میلیون مورد دیگر باید توسط موسسه Butantan در سائو پائولو وارد و تولید شود.

موسسه بوتانتان ، با انتقاد از سوی کارشناسان ، فردا اعلام می کند که میزان اثربخشی جهانی CoronaVac در برزیل پس از آنکه 78٪ در بیماران خفیف و 100٪ در بیماران شدید دارد ، اعلام خواهد شد.

در اندونزی ، مطالعات نشان می دهد که متوسط ​​کارایی 63 درصد است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *