[ad_1]

با روی کار آمدن نمایندگان منتخب ماه گذشته ، حزب حاکم چاویستا پس از 5 سال گذشته شورای ملی (پارلمان) در دست مخالفان بود ، فردا کنترل اکثر پنج قدرت عمومی ونزوئلا را به دست می گیرد.

پس از پیروزی راحت چاویستا در انتخابات 6 دسامبر ، که اکثریت مخالفان در آن شرکت نکردند و در آن حزب حاکم نه تنها اکثریت ساده ، بلکه دو اکثریت واجد شرایط را نیز برای تصویب انواع خاصی از قوانین لازم داشت ، تنها مسئله ای که باقی مانده است ، این بعد از ظهر روشن شد و آن این است که رئیس جمهور AN وزیر سابق خورخه رودریگز خواهد بود.

دوره پس از انتخابات رقابت شدیدی را برای این موقعیت بین رودریگز – یکی از چهره های نزدیک به رئیس جمهور نیکولاس مادورو – و حزب حاکم سوسیالیست متحد (PSUV) شماره دو حاکم ونزوئلا ، کاپیتان دیوسدادو کابلو آغاز کرده است.

روز گذشته کاراکاس تال کوال گزارش داد ، رودریگز توسط وزیر سابق ایریس وارلا و فرماندار سابق دیدالکو بولیوار به عنوان معاونان رئیس جمهور اعزام می شود و کابلو رهبر حزب حاکم خواهد بود.

به این ترتیب ، Chavismo پس از از دست دادن بیشترین AN خود برای پنج بار از زمان به قدرت رسیدن در اوایل سال 1999 ، فردا کنترل پنج قدرت عمومی کشور را دوباره بدست خواهد آورد.

با این حال ، احیای کنترل پارلمان توسط حزب حاکم ، بحران نهادی کشور را مسدود نخواهد کرد ، زیرا بخش مخالف اکثریت ، که انتخابات دسامبر را نادیده گرفت ، تصمیم به تمدید دوره قانون گذاران فعلی تا “انتخابات آزاد” گرفت. “

بنابراین ، اکثریت مخالفان از نوعی پارلمان موازی حمایت خواهند کرد ، که هیچ تأثیری عملی در قانونگذاری کشور نخواهد داشت ، اما پشتیبانی سیاسی از تمدید دولت موقت به سرپرستی خوان گوئیدو و تعیین شده توسط AN در سال 2019 را پس از همچنین با توجه به نامنظم بودن انتخاباتی که مادورو در سال 2018 مجدداً انتخاب شد نادیده بگیرید.

در همین راستا ، چندین کشور از نزدیک به 60 کشوری که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا می دانند ، پیش از این انتظار داشتند كه ناآگاهی آنها از سازمان ملل متحد فردا تسخیر شود ، از جمله ایالات متحده ، كه حامی اصلی اقتصادی دولت مخالف موازی است و پول در اختیار دارد. از کشور ونزوئلا مسدود شده است. در کشورش و تحریم ها تقریباً برای کل صفحه اول چاویستا.

تداوم AN فعلی توسط دادگاه عالی (TSJ) در تاریخ 30 دسامبر باطل اعلام شد ، یک روز پس از هشدار مادورو مبنی بر اینکه “نبض او برای لرزش شدید نمی لرزد” در برابر “این ادعاهای خوداظهاری و ادامه غیرقانونی و غیرشرعی ادعا اختیارات “.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *