[ad_1]

خوان گوئیدو ، رئیس مجمع ملی ونزوئلا ، این سه شنبه افزایش حضور پلیس در خانه وی در کاراکاس را محکوم کرد ، ساعاتی قبل از آغاز قانونگذاری نمایندگان مجلس در انتخابات 6 دسامبر و پارلمان فعلی بر تداوم آن تأیید کرد.

مرکز ارتباطات ملی ، که مطبوعات کابینه به رهبری گیدو را اداره می کند ، در توئیتر تصاویری را به اشتراک گذاشت که قصد دارد نکوهش کند که “طرفداران دیکتاتوری” نیکولاس مادورو خانه “رئیس جمهور مسئول” را “محاصره” کردند.

خود گیدو این تصاویر را در همان شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته است. وی با اطمینان خاطر گفت كه وی قادر خواهد بود از پس این “موانع” دیگر برآید و گفت: “این روش دیكتاتوری است كه به موجب آنها از نظر جنایات علیه بشریت متفاوت است.

5 ژانویه یک تاریخ مهم در تکامل بحران سیاسی در ونزوئلا است ، زیرا روزی است که دوره نمایندگی مجلس ملی فعلی به ریاست گوایدو به پایان می رسد. رهبر اپوزیسیون با توجه به اعلام “تقلب” در انتخابات دسامبر ، از اینکه مجلس باید دوره خود را تمدید کند ، دفاع می کند.

وی با اشاره به “تداوم قانون اساسی” به عنوان تنها جایگزین برای “وضعیت غیر عادی” که کشور آمریکای جنوبی تجربه می کند ، اصرار کرد: “در حالی که دیکتاتوری به دنبال تحریک ترور و نظامی گری پارلمان است ، ما دوره جدیدی را در مجلس شورای ملی قانونی نصب خواهیم کرد.”

از این نظر ، وی خواستار پرهیز از “خلا قدرت” شد. وی گفت: “از آنجا که برای این دوره جدید قانونگذاری هیچ نماینده قانونی انتخاب نشده است ، پارلمان منتخب در سال 2015 باید تا زمان برگزاری انتخابات معتبر به سمت خود ادامه دهد.”

گیدو ادعا می کند که شورای ملی تنها نهاد “قانونی” است ، چیزی که در دو سال گذشته توسط بیش از پنجاه دولت بین المللی به او داده شده است. کشورهایی مانند ایالات متحده یا اسپانیا گوایدو را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته اند.

رهبر محبوب ولونتاد گفت: “خروج از کشور بدون تنها نهاد منتخب قانونی مغایر با برقراری نظم قانون اساسی خواهد بود و ما را از امکان حل بحرانی که از طریق انتخابات آزاد ریاست جمهوری و پارلمان می گذرد دور می کند.”

چاویسم ، به نوبه خود ، نتایج انتخابات دسامبر را تأیید می کند ، که اکثریت زیادی را کسب کرد و تقریباً هیچ مخالفتی ندارد – 253 از 277 کرسی. مادورو حتی علناً گویدو را به خاطر ادعای رهبر قانونی این کشور تمسخر کرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *