[ad_1]

در وسط منحنی ملی رو به افزایش ، دیروز ایالات متحده از 25 میلیون مورد تأیید شده فراتر رفت ویروس کرونا، در حالی که بیش از 417000 نفر کشته شدند ، طبق اطلاعات جمع آوری شده و منتشر شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، این ارقام ، به گفته رئیس جمهور جدید جو بایدن ، شایسته “تلاش نظامی” است.

بایدن به محض شروع به کار در هفته گذشته ، بایدن تأکید کرد که مدیریت بیماری همه گیر اولویت اول او است و قبلاً بودجه و هماهنگی بیشتری را با ایالت ها برای سرعت بخشیدن به فعالیت واکسیناسیون و آزمایش ، ضمن معرفی اقدامات پیشگیری فدرال مانند استفاده از ماسک ، اعلام کرده بود برای کلیه سفرها و رعایت قرنطینه برای کلیه مسافران ورودی به کشور.

طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، نهاد مسئول اجرای عمومی ، تاکنون بیش از 41.4 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور توزیع شده است ، اما کمتر از نیمی از آنها واکسن ویروس کرونا تزریق شده است. شبکه همه گیری CNN گزارش می دهد.

داده های هشدار دهنده

طبق دانشگاه جان هاپکینز ، با وجود یک کمپین واکسیناسیون در مقیاس گسترده ، ایالات متحده با بدترین آمار همه گیر مطلق ، با بیش از 25 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 417000 مرگ ، بسیار عقب تر از کشور است.

در ساعت های اخیر ، مدل پیش بینی دانشگاه واشنگتن ، که بارها توسط مقامات و تحلیلگران به عنوان داده هایی برای تجزیه و تحلیل افق سلامت کشور ذکر شده است ، تخمین می زند که تا اول ماه مه حدود 569،000 نفر بر اثر ویروس بمیرند.

اگرچه این رقم اندکی افزایش نسبت به آخرین پیش بینی برای همان تاریخ را نشان می دهد ، دانشگاه تأکید کرد که در صورت حفظ اهداف ، فعالیت واکسیناسیون تقریباً 43000 آمریکایی را نجات می داد ، 157 میلیون در حال حاضر ایمن سازی شده و حداقل 50٪ موثر بودند.

در این زمینه از نگرانی های ملی ، تحت تأثیر تعداد بی سابقه بیماران ویروسی کرونا ، صدها واحد مراقبت های ویژه در ایالات متحده بدون فضا و وسایل باقی مانده و برای استخدام پرستار موقت ، به ویژه در جنوب و غرب کشور ، در حال رقابت هستند.

تجزیه و تحلیل داده های بیمارستان های فدرال نشان می دهد که تعداد بیمارستان های ایالات متحده در مرز از نوامبر تقریباً دو برابر شده است. اکنون بیش از 40٪ آمریکایی ها در مکانهایی زندگی می کنند که دیگر جایی برای بخش مراقبتهای ویژه وجود ندارد و فقط 15٪ تختخواب در دسترس است.

بخش مراقبت های ویژه آخرین بیمار برای افراد بیمار ، بیمارانی است که در آستانه خفگی هستند یا از کار افتادگی عضو برخوردارند. پرستارانی که در شلوغ ترین بخش های مراقبت ویژه مشغول کار هستند ، کیسه های داخل وریدی را عوض می کنند و بیماران را در ونتیلاتور تماشا می کنند ، خسته شده اند.

یک هدف دشوار

دکتر آنتونی فاوسی روز گذشته گفت ، هدف بایدن از استفاده 100 میلیون واکسن در 100 روز اول در واقع به این معنی است که تقریباً 67٪ از آمریکایی ها باید در آن دوره در برابر Covid-19 محافظت شوند.

فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی دولت ، گفت که هدف رئیس جمهور 100 میلیون واکسن است ، نه افراد. واکسن های فعلی به دو دوز نیاز دارند.

فاوسی گفت: دستیابی به هدف دشوار خواهد بود ، اگرچه ایالات متحده اخیراً موفق به تزریق واکسن به حدود یک میلیون نفر در روز شده است.

وی توضیح داد که دستیابی به این شرایط پس از واکسیناسیون در خارج از بیمارستان ها و خانه های سالمندان دشوارتر خواهد بود.

فائوسی در CBS Face the Nation گفت که او از کمیسیون ملی برای درک برخی از مشکلات هماهنگی پاسخ Covid-19 در سطح ایالت و محلی پشتیبانی می کند زیرا “ما نمی توانیم به ایالات متحده بگوییم که از آن به تنهایی استفاده کنند.” “

ران کلاین ، رئیس ستاد بایدن کاخ سفید ، گفت که 100 میلیون واکسن در 100 روز “یک هدف بسیار جسورانه و بلند پروازانه” است ، اما هشدار داد که دولت در صورت امکان اقدامات بیشتری انجام خواهد داد.

قیام معلم. انجمن معلمان شیکاگو رد کرد که دستور بازگشت به کلاسها قبل از واکسیناسیون را نادیده بگیرد. امروز حدود 10 هزار معلم مجبور شدند به کلاسها برگردند تا آماده شوند تا در اول فوریه حدود 70 هزار دانش آموز را پذیرایی کنند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 25 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *