[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ایالات متحده ، این پنجشنبه هشدار داد که احتمال دارد در ماه فوریه ، تعداد کشته شدگان covid-19 در کشورش بیش از 500000 نفر باشد ، و اذعان داشت که “معکوس کردن” استراتژی پیش از او دونالد ، ماه ها طول می کشد. ترامپ.

بایدن در طی مراسمی در کاخ سفید که در آن وی دوازده اقدام و فرمان برای سرعت بخشیدن به واکنش همه گیری امضا کرده بود ، گفت: “اوضاع قبل از بهبود بدتر خواهد شد.”

به گفته EFE ، رئیس جمهور افزود: “احتمال دارد ماه آینده تعداد کشته ها بیش از 500000 نفر باشد (…). برای غلبه بر این وضعیت ماه ها طول می کشد.”

بر اساس یک شماره مستقل از دانشگاه جان هاپکینز ، ایالات متحده روز سه شنبه از سد 400000 مورد مرگ 19 نفر عبور کرده و طی 48 ساعت آینده 8000 مورد مرگ دیگر اضافه کرده است که بیش از 408000 نفر است.

پیش بینی بایدن با پیش بینی موسسه سنجش و سنجش های بهداشتی (IHME) در دانشگاه واشنگتن هم زمان است ، که تخمین می زند در صورت ادامه روند فعلی ، ایالات متحده در 19 فوریه از نیم میلیون مرگ و میر عبور کند و مارس را با بیش از 521000 مرگ آغاز کند. مورد بیماری.

بایدن گفت: “طی یک سال گذشته ، ما نتوانسته ایم به دولت فدرال متکی باشیم تا بتوانیم با فوریت ، تمرکز و هماهنگی مورد نیاز خود عمل کنیم و هزینه غم انگیز این شکست را دیده ایم.”

استراتژی های جدید همه گیری

رئیس جمهور جدید استراتژی جدیدی را برای مبارزه با همه گیری اعلام کرد ، گویی که این یک “جنگ” است که شامل اقدامات برای سرعت بخشیدن به واکسیناسیون است ، کمپینی که وی آن را “یک شکست اسفناک” توصیف کرد.

از جمله اقدامات دیگر ، بایدن فرمانی را امضا كرد كه تأیید می كند ایالات متحده از افرادی كه از خارج از كشور وارد این كشور می شوند باید آزمایش COVID-19 را قبل از پرواز و قرنطینه پس از آن انجام دهند. اولین مورد از این نیازها هفته گذشته توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) اعلام شد.

یکی دیگر از اقدامات وی استفاده از ماسک در فرودگاه ها و در بیشتر هواپیماها ، قطارها ، کشتی ها و اتوبوس ها برای مسافت های متوسط ​​و طولانی است ، کاری که سلف دونالد ترامپ از انجام آن خودداری کرد.

بایدن همچنین خواستار قانون ساخت دفاع ، قانونی که در سال 1950 در پاسخ به جنگ کره تصویب شد ، برای تحریک بخش صنعتی و سرعت بخشیدن به تولید ماسک ، دستگاه تنفس و سایر تجهیزات در برابر همه گیر است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *