[ad_1]

کارشناسان بهداشت انگلیس از اظهار نظر روز گذشته نخست وزیر بوریس جانسون ابراز تعجب کردند و اظهار داشتند که ویروس کرونا ، اولین بار در انگلستان کشف شد ، می تواند کشنده تر باشد ، بیانیه ای که به عقیده وی شک و تردید بسیاری در این مورد ایجاد می کند.

در همین رابطه ، ایوان دویل ، مدیر بهداشت عمومی انگلیس به بی بی سی توضیح داد که هنوز “کاملاً مشخص نیست” که این گزینه کشنده تر است. وی اذعان داشت: “برخی شواهد وجود دارد ، اما این شواهد بسیار اولیه است. گفتن قطعیت هنوز زود است.”

مایک تیلدسلی ، عضو گروه متخصص دولت انگلیس (SAGE) ، با ارزیابی همکار خود موافقت کرد و به بی بی سی اعتراف کرد که اعلامیه جانسون او را “متعجب” کرد.

وی افزود: “من مایلم یک یا دو هفته دیگر صبر کنم و برای مدتی بیشتر وضعیت را مشاهده کنم تا اینکه نتیجه گیری های شدیدی انجام دهم.”

تیلدسلی اذعان داشت که درست است که تعداد کشته ها ، همانطور که نخست وزیر هشدار داد ، از 10 به حدود 13 در هر 1000 بیمار رسیده است. با این حال ، این کارشناس همچنین توضیح داد که این ارزیابی بر اساس “داده های نسبتاً کمی” است.

مسری تر ، بله

اتفاق نظر وجود دارد که این ویروس مسری تر است ، اما تاکنون هیچ پیشنهادی از سوی مقامات ارشد در مورد محدود کردن ویروس کرونا برای کشنده تر بودن ویروس ارائه نشده است.

از طرف دیگر کارشناسان دیگر از تصمیم نخست وزیر دفاع کردند مانند مشاور ارشد علمی پیتر هوربی. وی گفت: “در صورت فاش نشدن اطلاعات ، می توان دولت را به ممانعت از آن متهم كرد.”

وی افزود: “اما خبر باید مورد توجه قرار گیرد.” اگرچه شواهدی وجود دارد که کشنده کمی کشنده تر است ، هوربی گفت که خطر مرگ برای اکثر افراد “بسیار بسیار ناچیز” است.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *