[ad_1]

رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو اصرار داشت که واکسن Covid-19 “از نظر علمی” اثبات نشده است ، زمانی که این کشور تازه واکسیناسیون با CoronaVac را آغاز کرده است ، پس از تأیید توسط آژانس ملی نظارت بر بهداشت در چین.

پورتال خبری G1 گزارش داد ، ایمنی و کارآیی CoronaVac در آزمایشات بالینی در برزیل تأیید شده است ، در حالی که رئیس جمهور همچنین تأکید کرده است که واکسن اجباری نخواهد بود.

رئیس جمهور گفت: “من نمی توانم کسی را مجبور کنم که واکسن بزند (…). این باید داوطلبانه باشد ، بالاخره هیچ چیز علمی اثبات شده ای وجود ندارد.” “توزیع واکسن” زیرا قبلاً از طریق آژانس ملی نظارت بر بهداشت منتقل شده است.

به طور خاص ، این مقام استفاده اضطراری از CoronaVac و واکسن آکسفورد و داروی AstraZeneca را تأیید کرد. مدیر همان ، Meiruze Freitar ، تأکید کرد که هر دو “معیارهای کیفیت و ایمنی” را دارند.

این اظهارات جدید بولسونارو چند روز پس از اطمینان وی از تأیید CoronaVac ، توسط آزمایشگاه چینی Sinovac ، “مانند پرتاب سکه” صورت می گیرد. برزیل روز دوشنبه دوزهای زیادی را به ایالت های این کشور ارسال کرد و برخی از مناطق روند آن را آغاز کرده اند ، از جمله سائوپائولو روز یکشنبه بدون اجازه فدرال.

کاهش محبوبیت

بر اساس مطالعه ای که توسط IDEIA انجام شده و این جمعه توسط مجله Exame منتشر شده است ، به طور خاص ، محبوبیت رئیس جمهور به دلیل افزایش مرگ ویروس کرونا و سردرگمی در مورد یک برنامه واکسیناسیون ملی کاهش یافته است.

به ویژه ، حمایت از بولسونارو نسبت به هفته گذشته 37٪ به 26٪ کاهش یافت. اکنون 45 درصد از نظرسنجی ها رئیس جمهور را قبول ندارند.

برنامه مدیریت واکسیناسیون و بیماری واکسن انتقادات زیادی را از سوی برزیل به دنبال داشته است ، شهرهایی مانند ماناوس در آمازون به دلیل کمبود اکسیژن و متخصصان بهداشت در حال فروپاشی هستند ، در حالی که درآمد افزایش می یابد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *