[ad_1]

تهیه واکسن های ویروس کرونا به جبهه جدید نبرد بین اتحادیه اروپا و انگلستان در یک جدال شدید با محوریت آزمایشگاه AstraZeneca متهم شده است که دوزهایی را برای انتقال به کشورهای اتحادیه به لندن متهم می کند.

مقامات اروپایی شرکت داروسازی انگلیس و سوئد را به تحویل تنها یک چهارم دوزهای وعده داده شده برای سه ماهه اول سال 2021 متهم کرده و بخشهایی از قرارداد دو کارخانه این شرکت را در انگلیس برای “کمک به تلاش ها” برای تحویل دارو آشکار کرده اند. .

پاسكال سوريو ، مديرعامل آزمايشگاه ، در مواجهه با ادعاهاي عدم انطباق با تأمين حداكثر 400 ميليون دوز ، گفت كه در اين قراردادها “تعهد” براي تهيه واكسن پيش بيني نشده است.

در پس زمینه این اختلاف یکی از نامه های محکمی است که نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون برای ستایش Brexit از آن استفاده کرده است ، زیرا وی بسیار فعال بود: کمپین ایمن سازی با تقریباً 7.5 میلیون نفر که منهای دوز اول را دریافت می کنند ، سرعت می گیرد. در حالی که در فرانسه این این رقم به 1.2 میلیون و در آلمان 1.8 میلیون نفر نمی رسد.

انگلستان اولین کشور غربی بود که واکسن Pfizer / BioNtech را تأیید و اجرا کرد و بعداً واکسنهای AstraZeneca و Moderna را تأیید کرد ، در حالی که در اتحادیه اروپا این روند به تأخیر می افتد زیرا مجوز بستگی به تنظیم کننده ، آژانس داروهای اروپا دارد.

با این حال ، نیک هاپکینسون ، عضو جنبش اروپا در انگلستان ، سازمانی که روابط خود را با این قاره ارتقا می بخشد ، در مصاحبه با تلام انکار کرد که کمپین واکسیناسیون دلیل محکمی به نفع Brexit است.

وی گفت: “اگر این واقعیت که ما یک کشور مستقل تازه استقلال یافته هستیم ، تأثیر مثبتی بر نتایج همه گیر ما داشته باشد ، این عامل همچنین باید در انگلستان با بالاترین میزان مرگ و میر Covid-19 در جهان مسئول باشد.”

وی گفت: “ناسیونالیسم واکسن ممکن است در خانه به خوبی کار کند ، اما نشان داده شده است که انگلستان طبق قوانین اتحادیه اروپا توانسته است مجوز واکسن Pfizer را تسریع کند و واکسن توسط کارگران چند ملیتی تولید شده است.” .

همانطور که در سرمقاله 6 دسامبر در The Observer ذکر شده است: “واکسن های Pfizer / BioNtech در آلمان توسط کودکان مهاجر ترک تولید و سپس در ایالات متحده ، برزیل ، آرژانتین و آفریقای جنوبی آزمایش شد. آنها اکنون در بلژیک تولید می شوند ، در یک زنجیره نامزدی جذاب بین المللی که با ورود انگلیس در آخرین لحظه برای جلب تحسین اولین کسی که واکسن مورد استفاده را تأیید می کند ، پایان می یابد. “

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *