[ad_1]

شرکت دارویی Johnson & Johnson امروز اعلام کرد که برای استفاده اضطراری از واکسن خود علیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) درخواست مجوز کرده است. ویروس کرونا.

FDA اعلام کرده است که کمیته مشاوره واکسن خود را در تاریخ 26 فوریه تشکیل می دهد و پس از بررسی داده های آزمایش بالینی ، نظر خود را صادر می کند.

اگر این درخواست تأیید شود ، سومین شرکت دارویی است – پس از Pfizer / BioNTech و Moderna – که مجاز به پخش واکسن خود در ایالات متحده است ، کشوری که بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از Covid-19 را دارد: 450،800.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این فرآیند می تواند چندین هفته طول بکشد در حالی که FDA داده های مربوط به اثر بخشی این ترکیب را ارزیابی می کند که دارای مزایای تدارکاتی است ، از جمله اینکه فقط یک دوز باید استفاده شود و نیازی به ذخیره در فریزرهای خاص نیست.

مدیر تحقیقات شرکت گفت: “پس از تأیید واکسن آزمایش شده ما علیه Covid-19 برای استفاده اضطراری ، ما آماده شروع توزیع هستیم.”

FDA کمیته مشورتی را برای تجزیه و تحلیل داده های آزمایش بالینی تشکیل می دهد تا ارزیابی کند که آیا مزایای واکسن بیشتر از خطرات مرتبط با صدور مجوز است.

این شرکت دارویی اولین نتایج آزمایشات بالینی هفته گذشته 44000 بیمار در هشت کشور را منتشر کرد. این واکسن در زمان پیشگیری از تصاویر جدی بیماری ، 66٪ و با میزان 85٪ اثربخشی نشان داد.

با این حال ، تجزیه و تحلیل داده ها نشان داد که آزمایشات در ایالات متحده (72٪) نسبت به آفریقای جنوبی (57٪) ، که گونه دیگری از ویروس غالب است ، موثرتر است.

برخلاف واکسن های Pfizer و Moderna ، که به تکنیک های نوآورانه ارسال RNA متکی هستند ، J&J از یک ویروس ضعیف ویروسی برای ساختن مصونیت استفاده می کند ، همان فرایند مورد استفاده در واکسن های AstraZeneca و Sputnik.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *