[ad_1]

گروهی از متخصصان از سازمان بهداشت جهانی (WHO) امروز پنجشنبه از سنگاپور به ووهان ، شهر چینی که در آن ویروس کرونا کشف شد ، سفر خواهد کرد تا منشا ویروس را بررسی کند ، دولت چین امروز اعلام کرد.

سفر این ده کارشناس WHO ، که روز دوشنبه توسط چین تأیید شد ، برای پکن بسیار ظریف است ، زیرا می خواهد مسئولیت اپیدمی را که عملاً کشور را از بین برده است ، اما در سایر مناطق جهان ویران می کند ، رد کند.

ژائو لیجیانگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری گفت: “طبق برنامه فعلی ، آنها در 14 ژانویه از سنگاپور به ووهان پرواز خواهند کرد.”

قرنطینه

چین هنگام ورود از مسافران خارج از کشور برای دو هفته در یک هتل قرنطینه می کند. این قانون باید در مورد محققان WHO اعمال شود ، اگرچه به طور رسمی تأیید نشده است.

قرار بود کارشناسان هفته گذشته به آنجا بیایند ، اما مشکل مجوزهای ورود به خاک چین در آخرین لحظه ورود آنها را به تأخیر انداخت.

چین روز گذشته اعلام کرد که روز پنجشنبه خواهد رسید ، اما جزئیات بیشتری ارائه نداد.

ماموریت محققان این نیست که متهمان را مشخص کنند ، بلکه سعی در درک این مسئله دارند که چگونه ویروس کرونا می تواند از حیوان به انسان منتقل شود تا از چنین بیماری همه گیر دیگری جلوگیری کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه ، مایکل رایان ، مدیر بهداشت WHO ، “این در مورد شناخت ریشه های همه گیری است ، نه یافتن کسی مسئول.”

سوئیت

این هیئت متشکل از دانشمندانی از دانمارک ، انگلستان ، هلند ، استرالیا ، روسیه ، ویتنام ، آلمان ، ایالات متحده ، قطر و ژاپن است.

چین اذعان می کند که ویروس برای اولین بار در ووهان کشف شده است ، اما اظهار داشت که ممکن است در قسمت دیگری از کشور یا جهان از حیوان به انسان دیگر گسترش یابد.

ماریون کوپمنز ، یکی از شرکت کنندگان در مأموریت WHO ، به ایستگاه تلویزیونی CGTN چین گفت که این تیم “برای همه فرضیه ها باز است”.

وی افزود: “من فکر نمی کنم که ما باید چیزی را منتفی بدانیم ، اما مهم این است که از مکان شروع کنیم ، مشخصاً در ووهان ، جایی که یک اپیدمی بزرگ وجود دارد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *