[ad_1]

این یکشنبه ، وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد که نوع جدید ویروس کرونا را در چهار مسافر از ایالت آمازوناس برزیل کشف کرده است که نشان دهنده جهش دیگری در حرکات همه گیر است.

یک مقام ارشد وزارت گفت که مطالعات در مورد اثر بخشی واکسن ها علیه نوع جدید در حال انجام است ، که با جهش های بسیار عفونی در انگلستان و آفریقای جنوبی متفاوت است ، که منجر به افزایش شدید موارد شده است.

تاکاجی واکیتا ، رئیس انستیتوی ملی بیماری های عفونی ، در جلسه توجیهی وزارت بهداشت گفت: “در حال حاضر ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوع جدیدی که در این مسافران از برزیل یافت شده بسیار مسری است.”

از چهار مسافری که در تاریخ 2 ژانویه وارد فرودگاه هاندا توکیو شدند ، یک مرد 40 ساله دارای مشکلات تنفسی بود ، یک زن 30 ساله سردرد و گلو درد داشت ، یک نوجوان جوان تب داشت و یک زن دیگر ، همچنین یک نوجوان ، نشان داد طبق وزارت بهداشت ، هیچ علامتی وجود ندارد.

وزارت بهداشت برزیل گفت ، همه مسافران در فرودگاه توکیو در قرنطینه هستند.

ژاپن روز پنجشنبه پس از تجربه افزایش شدید موارد ویروس کرونا ، وضعیت اضطراری را در توکیو و سه استان همسایه پایتخت اعلام کرد. تلویزیون عمومی NHK گفت: موارد در سراسر کشور به 289،000 ، با 4061 مرگ و میر رسیده است.

برزیل کشوری است که بیشترین آسیب را در همه گیر در آمریکای لاتین دیده است. طبق آخرین آمار رسمی ، از روز شنبه ، بیش از 8 میلیون مورد مستند و بیش از 200000 مورد مرگ ناشی از COVID-19 گزارش شده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *