[ad_1]

مقامات چینی روز پنجشنبه با یافتن بیش از 200 مورد ویروس کرونا در بزرگترین شیوع از ماه ژوئیه در کشور متولد شده همه گیر ، همه مردم را از ترک یک شهر 11 میلیون نفری در نزدیکی پکن منع کردند.

وزارت بهداشت چین پس از اعلام 117 مورد دیگر از روز گذشته ، 120 مورد جدید کشف شده در 24 ساعت گذشته را در شهر شیجیاژوانگ ، مرکز استان هبی ، که پکن را دور می زند ، اعلام کرد.

عصر روز در یک کنفرانس مطبوعاتی ، منگ شیانگونگ ، معاون رهبر شیجیاژوانگ ، از ممنوعیت سفر به خارج از شهر برای همه ساکنان آن و انواع وسایل نقلیه ، به جز در موارد اضطراری ، خبر داد.

روز گذشته ، منطقه گائوچنگ در این شهر به عنوان منطقه ای با خطر و کاملاً منزوی اعلام شد.

چین به لطف اقدامات ریاضتی ، کنترل سفر ، استفاده گسترده از ماسک و برنامه های ردیابی تلفن همراه ، از بهار تاکنون اپیدمی را تا حد زیادی از بین برده است.

این کشور چندین شیوع داشت که بزرگترین آنها در پکن در ژوئیه گذشته بود ، اما به لطف یک استراتژی حیرت انگیز برای آزمایش گسترده میلیون ها نفر ، موفق به نابودی آنها شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، وزارت بهداشت بیجینگ اعلام کرد ، از 120 موردی که روز گذشته در شیجیاژوانگ پیدا شد ، 51 مورد علامتی و 69 مورد بدون علامت بود.

مقامات تمام مدارس شهرداری را در مساحت زیادی تعطیل کردند.

روز گذشته نیز مسیرهای اصلی منتهی به شهر ، واقع در حدود 300 کیلومتری جنوب پایتخت ، مسدود و خط اتوبوس بین شهری متوقف شد تا از گسترش ویروس در خارج از شهر جلوگیری شود.

مان گفت ، تا ظهر روز پنجشنبه ، بیش از شش نفر از 11 میلیون نفر قبلاً برای ویروس کرونا آزمایش شده بودند.

بنا به کانال بهداشتی دوربین مداربسته ، به دلایل بهداشتی ، ایستگاه مرکزی شهر بسته شده و مسافران دیگر مجاز نیستند.

پیش از این ، این شبکه تصاویری از پرسنل پزشکی با لباس محافظ در یکی از ایستگاه های راه آهن Shijiazhuang ، همراه با مسافران را نشان داده بود.

زن جوانی که با دوربین مداربسته مصاحبه کرد ، توضیح داد: “من دیشب یک آزمایش انجام دادم ، اما هنوز نتیجه ای ندارم. بدون آن ، نمی توانم شهر را ترک کنم.”

بر اساس ارقام رسمی ، چین 4634 مورد مرگ و بیش از 87000 مورد عفونت را ثبت کرده است که بیشتر آنها در شهر ووهان است ، جایی که ویروس برای اولین بار در دسامبر 2019 شناسایی شد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *