[ad_1]

پاپ فرانسیس روز یکشنبه در پی حوادث روز چهارشنبه حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور ، کنگره را اشغال کرد و مجوز تأیید صلاحیت پیروزی جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب را به مقامات آمریکایی خواست “به مصالحه ملی” و “دفاع از ارزش های دموکراتیک کشور” بپردازند.

پاپ پس از دعا به آنجلا در روز یکشنبه در واتیکان گفت: “من به مردم ایالات متحده متاثر از محاصره اخیر کنگره سلام و احوالپرسی می کنم.”

خورخه برگولیو افزود: “من برای همه کسانی که در این لحظه چشمگیر 5 نفر جان خود را از دست داده اند ، دعا می کنم. تکرار می کنم که خشونت خود تخریبی است ، با خشونت هیچ چیز بدست نمی آید و این همه از دست می رود.”

پدربزرگ بعداً خواستار این شد: “من از مقامات ایالتی و کل مردم می خواهم که نسبت به آرامش روحیه ، ارتقا recon آشتی ملی و محافظت از ارزش های دموکراتیک ریشه دار در جامعه آمریکا احساس مسئولیت بالایی داشته باشند.”

در این زمینه ، او امیدوار است “که مقدس مقدس ، حامی مقدس ایالات متحده ، به زنده ماندن فرهنگ دیدار و فرهنگ مراقبت به عنوان یک راه اصلی برای ایجاد منافع مشترک با همه کسانی که در این سرزمین زندگی می کنند ، کمک کند.” .

اظهارات امروز مکمل سخنان فرانسیس است که دیروز شناخته شد ، زمانی که پاپ خواستار پایان دادن به خشونت شد و اظهار داشت که برای درک و تکرار اقدامات خشونت آمیز ، باید “از تاریخ آموخت”.

پونتیف اظهار داشت که از آنچه روز چهارشنبه در کاپیتول اتفاق افتاد ، در حالی که نمایندگان مجلس و سناتورها برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آماده شدند ، تعجب كردند و مجبور شدند جلسه را با حمله به محل توسط معترضین به ترامپ پایان دهند.

فرانسیسکو در پیش نمایشی که روز شنبه در مصاحبه با کانال 5 منتشر شد و امشب پخش می شود ، گفت: “من متعجب شدم زیرا آنها در دموکراسی چنین افراد منظمی هستند.

با این حال ، پاپ اذعان کرد که حتی “در بالغ ترین واقعیت ها نیز همیشه چیزی وجود دارد که م notثر واقع نشود” ، افرادی “راه را علیه جامعه ، علیه دموکراسی ، علیه منافع عمومی می پیمایند”.

فرانسیسکو ادامه داد: “خشونت مطمئناً مذموم است.

در هر صورت ، پاپ مدعی نتیجه گیری شد ، درک ضروری است “زیرا از این طریق می توان دارویی یافت.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *