[ad_1]

پاپ از قضات دادگاه شرکت رومی خواست که روند قانونی اعطای ابطال را تسریع کنند ، در حالی که خواستار “دسترسی” آنها برای همه و “آزاد” بودن آنها در سخنرانی ای بود که وی تصریح کرد که رفاه کودکان باید تحت سلطه “قربانیان بی گناه بسیاری از شرایط گسستگی ، طلاق یا اتحادیه های مدنی جدید” قرار بگیرند.

پاپی ریز در افتتاحیه سال قضایی گفت: “از دادگاه رسولان شما و همچنین سایر دادگاههای كلیسا خواسته شده است كه روشهای اعلام كردن پرونده های نامعتبر را در دسترس ، انعطاف پذیرتر و احتمالاً كاملاً رایگان قرار دهند.” مخاطبان سنتی قبل از دادگاه شرکت رومی.

در سال 2015 ، پاپ روند لغو ازدواج را اصلاح کرد ، که تضمین راه حل های سریع با حذف درخواست های تجدیدنظر خودکار است. در واقع ، از آن زمان به بعد ، کلیسا می تواند اتحادیه صنفی را فقط برای یک ماه و نیم نامعتبر اعلام کند. با این حال ، اسقف رم “مقاومت خاصی” را که در اسقف های سراسر جهان برای اجرای این اصلاحات به وجود آمد محکوم کرد.

من اعتراف می کنم که پس از تصویب این قانون ، نامه های زیادی دریافت کردم ، به خصوص از دفاتر اسناد رسمی که مشتری خود را از دست می دهند. و یک مشکل مالی وجود دارد. در اسپانیا می گویند “برای پول میمون می رقصد”. من همچنین درد دیده ام در برخی اسقف های یک مقام دادیار قضائی که با این اصلاحات قدرت را از دست داد زیرا فهمید که قاضی او نیست بلکه اسقف است “، وی بداهه سخنرانی خود را گفت.

کمردرد

پاپ سخنان خود را با عذرخواهی به دلیل تحویل نشستن به دلیل مهمان سیاتیک “کمی آزار دهنده” که وی را مجبور به لغو بخشی از دستور کار خود کرد ، آغاز کرد. وی همچنین به قضات یادآوری کرد که آنچه همیشه باید جستجو شود خیرخواهی فرزندان است: “چگونه می توان به کودکان توضیح داد که – به عنوان مثال – مادر آنها ، که پدرش آنها را رها کرده و اغلب مایل به برقراری ازدواج دیگری نیست ، یکشنبه با آنها مراسم تبریک را برگزار می کند. ، در حالی که پدر ، با هم زندگی می کند یا منتظر فسخ ازدواج است ، نمی تواند در سفره مسیح شرکت کند؟ پاپ پرسید.

به این ترتیب ، وی از وی سوال كرد كه چه بلایی برای خردسالان و طرفی كه اعلام بطلان را قبول نمی كنند ، خواهد آمد. از این نظر ، او یادآوری کرد که ، قبل از اینکه یک ازدواج باطل و باطل اعلام شود ، طرفی که نمی خواهد آن ماده را بپذیرد ، در هر صورت با بچه ها “unum idem” بود. وی گفت: “تاکنون ، همه چیز واضح به نظر می رسید ، اما متأسفانه چنین نیست. بیانات اصولی باید با اهداف کافی کافی دنبال شود.”

بنابراین او از قضات خواست “مسیری را که منجر به انتخابات می شود مطابق با اصول ثابت شده شناسایی کنند”. وی افزود: همه ما می دانیم که حرکت از اصول به واقعیت چقدر دشوار است. وقتی در مورد خیرخواهی افراد صحبت می کنیم ، باید از خود بپرسیم که چگونه ممکن است در بسیاری از موقعیت هایی که کودکان در آن قرار دارند این اتفاق بیفتد.

پاپ اصرار داشت که اعلام نکردن ازدواج هرگز نباید “یک عمل خنثی تصمیم قانونی” باشد. به همین دلیل ، احکام قاضی کلیسا نمی تواند “حافظه متشکل از نورها و سایه هایی را که زندگی نه تنها هر دو همسر بلکه فرزندان را مشخص می کند نادیده بگیرد.” وی گفت: “همسران و فرزندان جامعه ای را تشکیل می دهند که همیشه و مطمئناً خیرخواه خانواده را می شناسند ، حتی هنگام از هم پاشیدن آن.”

سرانجام ، وی از فرصت استفاده كرد و اسقف ها را به “گشودن هرچه بیشتر در برابر چالش این مسئله” فراخواند. “بسیار ضروری است که افراد وابسته به اسقف ، به ویژه نایب السلطنه دربار ، متصدیان مراقبت های دامداری خانوادگی و به ویژه کشیش های کلیسا ، به دنبال استفاده از این محافظت ، مراقبت و همراهی همسر رها شده و احتمالاً فرزندانی باشند که آنها منوط به تصمیم گیری ، هرچند منصفانه و قانونی است ، اما لغو ازدواج “.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *