[ad_1]

یک تیم بین المللی از متخصصان وارد شهر چین شده اند که ویروس کرونا برای اولین بار در تحقیقات سیاسی حساس درباره ریشه آن کشف شده است ، در میان تردیدها در مورد آزادی عمل پکن به آنها.

مأموریت متخصصانی که سازمان بهداشت جهانی به ووهان اعزام کرده بود ، پس از ماه ها کش و قوس دیپلماتیک با شکایت غیرمعمول از سوی مدیر WHO ، توسط دولت رئیس جمهور شی جین پینگ تأیید شد.

دانشمندان گمان می کنند ویروس که تا پایان سال 2019 بیش از 1.9 میلیون نفر را به کام مرگ کشانده است ، توسط خفاش ها یا حیوان دیگری به انسان منتقل شده است ، اتفاقی که احتمالاً در جنوب شرقی چین رخ داده است.

حزب کمونیست حاکم ، متهم به اجازه شیوع بیماری ، که بعداً به یک بیماری همه گیر تبدیل می شود ، ادعا می کند این ویروس از خارج از کشور ، احتمالاً در غذاهای دریایی منجمد ، آمده است ، اما دانشمندان بین المللی آن را رد می کنند.

WHO ، آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد در توییتر خود اعلام کرد ، 15 نفر از اعضای تیم قرار بود وارد چین شوند ، اما دو نفر قبل از ترک سنگاپور از نظر آنتی بادی ویروس کرونا مثبت بودند و در آنجا ماندند تا آزمایش جدیدی انجام دهند.

مابقی مأموریت به فرودگاه ووهان رسید و توسط کارکنان شرکت هواپیمایی با لباس های محافظتی خاص ، از جمله ماسک – که متخصصان نیز از آن استفاده کرده بودند – و عینک پذیرایی شدند.

CGTN ، کانال تلویزیونی چین در شبکه CCTV عمومی چین ، گفت که تیم باید یک هفته قرنطینه ، یک سواب و آزمایش آنتی بادی برای Covid-19 انجام دهد.

متخصصان بلافاصله از طریق کنفرانس ویدیویی کار با متخصصان چینی را آغاز می کنند.

این تیم کارشناسانی از ایالات متحده ، استرالیا ، آلمان ، ژاپن ، انگلیس ، روسیه ، هلند ، قطر و ویتنام است.

سخنگوی دولت چین در این هفته گفت که آنها “با دانشمندان چینی” تبادل نظر می کنند ، اما مشخص نکرد که آیا آنها قادر به جمع آوری شواهد هستند.

چین به لطف اقدامات کنترل شدید ترافیک ، استفاده گسترده از ماسک و قفل و برنامه های ردیابی تلفن همراه ، موفق شد همه گیر از بهار گذشته را ریشه کن کند.

اما در روزهای اخیر ، شیوع های متعددی در کشور ظاهر شده است ، اگرچه هنوز از موارد گزارش شده در سایر مناطق جهان فاصله دارد.

امروز ، چین اولین مرگ ناشی از ویروس کرونا در طی هشت ماه و بیشترین تعداد عفونت از ماه مارس را اعلام کرد.

بیشتر موارد جدید در هبی ، استان وسیعی است که پکن مرکز را احاطه کرده است ، با 81 مورد.

طبق گفته مقامات بهداشتی ، متوفی در این استان بوده است.

ورود بخشی از تیم WHO. (AP)

آخرین مرگ در چین بر اثر Covid-19 ، قبل از این پنجشنبه ، مربوط به ماه مه گذشته است.

طبق توازن رسمی در کشور ، 4635 نفر در اثر Covid-19 جان خود را از دست دادند.

این مرگ جدید در چین پس از شیوع چندین شیوع بیماری که مقامات را مجبور به اقدام خشن کرد ، رخ می دهد.

هیلونگ جیانگ ، یکی از استان های همسایه روسیه ، روز گذشته وضعیت اضطراری اعلام کرد. 37.5 میلیون نفر از ساکنان آن نمی توانند استان را ترک کنند ، مگر در موارد اضطراری و اجتماعات برنامه ریزی شده لغو شده است.

یک شهر در استان ، Suihua ، محل زندگی بیش از 5 میلیون نفر ، دوشنبه گذشته قرنطینه شد.

در ابتدا قرار بود مأموریت WHO هفته گذشته به چین برسد ، اما به دلیل کمبود همه مجوزهای لازم ، دیدار در آخرین لحظه لغو شد. این انتقاد نادر از مدیر WHO به چین را برانگیخته است.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *