[ad_1]

که در اولین روزهای ریاست جمهوری او، جو بایدن ، حدود 30 حکم صادر کرد ، عمدتا برای بطلان اقدامات بحث برانگیزی که سلف او ، دونالد ترامپ ، نیز بدون گذر از کنگره با دستور اجرایی تصویب کرده بود.

خشم تصمیمات یک جانبه در مورد مهاجرت ، اقتصاد ، ویروس کرونا و بهداشت ، آب و هوا و جنسیت توسط حزب دموکرات وی و بسیاری از بخش ها و سازمان ها جشن گرفته شده است ، اما این باعث شده است که مخالفان جمهوری خواه اتهاماتی را برای مخالفت با مبارزات انتخاباتی بایدن و قول دهند رئیس جمهور با اتفاق نظر.

رئیس جمهور ، که از 20 ژانویه روی کار آمد ، و مشاوران وی از لزوم “رفع خسارت ناشی از ترامپ” و مقابله با شرایط اضطراری از طریق احکام دفاع کردند ، در حالی که اصرار داشت که این اقدامات برای جایگزینی دستور کار قانونگذاری نیستند. که قبلاً قبض های خوبی ارائه داده است.

اگرچه بایدن در نخستین روزهای ریاست جمهوری خود نسبت به سایر روسای جمهور اخیر به احكام بیشتری متوسل شد ، اما وی تنها كسی نیست كه به دولت روی آورده و مورد انتقاد مخالفان قرار نگرفته است.

بیل کلینتون ، دموکرات ، 364 فرمان را برای دو دوره خود امضا کرد ، جورج دبلیو بوش ، رئیس جمهور جمهوری خواه 291 ، همچنین برای هشت سال ریاست جمهوری ، و باراک اوباما ، که بایدن معاون رئیس جمهور بود ، 220

محیط

از جمله مهمترین اقدامات اقلیمی ، ادغام مجدد ایالات متحده در توافقنامه پاریس برای کاهش انتشار گازهایی است که باعث تغییرات آب و هوایی می شود. اما او تنها نیست.

همچنین 60 روز حفاری برای هیدروکربن ها در اراضی و آبهای فدرال را متوقف کنید. حذف یارانه های صنعت هیدروکربن و تعلیق پیشنهادات بهره برداری از نفت ، گاز و زغال سنگ در اراضی و آبهای فدرال ؛ تولید انرژی باد با استفاده از توربین های بادی در خارج از کشور و تشکیل جلسه آب و هوا در 22 آوریل ، روز زمین.

در همین حال ، در اقدام دیگری که مغایر با موضع ترامپ در مورد محیط زیست باشد ، بایدن فرمان دیگری را برای محافظت از 30٪ از اراضی فدرال امضا کرد و برای حفظ تنوع زیستی تا سال 2030 ادامه داشت. توسعه ناوگان وسایل نقلیه رسمی کاملاً الکتریکی تولید شده توسط کارگران در ایالات متحده و هدایت مجدد سرمایه گذاری ها برای حمایت از جوامع در مناطقی که از نظر اقتصادی با سوخت های فسیلی مرتبط هستند و تحت تأثیر تأثیرات زیست محیطی ای قرار دارند که معمولاً توسط اعضای ایالات متحده ساکن هستند. اقلیت ها و کم درآمدزا

در تصمیمی که خواستار تغییر جهان بینی است ، رئیس جمهور تصمیم گرفته است مبارزه با تغییر اقلیم را به سطح “عنصر اساسی سیاست خارجی ایالات متحده و امنیت ملی” برساند.

رئیس حزب دموکرات در طول مبارزات انتخاباتی خود هدف خود را کاهش آلودگی با توقف استفاده از سوخت های فسیلی تا رسیدن به خنثی شدن کربن در بخش انرژی در سال 2035 و کل اقتصاد ملی در سال 2050 برای خود تعیین کرد.

مهاجرت

در رابطه با مهاجرت ، بایدن تصمیم گرفت تا 100 روز جلوی اخراج مهاجران را بگیرد تا “بررسی” پروتکل ها را انجام دهد ، حتی اگر این اقدام توسط قاضی تگزاس مسدود شده باشد. پایان دیوارهای مرزی با مکزیک را پایان دهید. ممنوعیت ورود شهروندان ایران ، سوریه و پنج کشور مسلمان دیگر را با اکثریت برداشته و سیاست “تحمل صفر” را که اجازه جدایی خانواده های مهاجر را داده است ، پایان دهید.

همچنین از نظر مهاجرت ، البته در حوزه قانونگذاری ، معاون رئیس جمهور پیشین باراک اوباما از کنگره خواسته است تا قانونی را تنظیم کند که میلیون ها مهاجر فاقد سند را در طی هشت سال تنظیم کند.

یکی از نکات اصلی این قانون ارائه راهی برای طبیعی سازی آنها برای حدود 700000 جوان بدون سند همراه پدر و مادرشان است ، گروهی که به آنها “رersیاپردازان” معروفند.

وضعیت پاندمی

دولت جدید تصمیم گرفته است ضمن بازگرداندن ممنوعیت مسافران از اتحادیه اروپا ، انگلستان و برزیل ، روند گره گشایی ایالات متحده از سازمان بهداشت جهانی را به دستور ترامپ معکوس کند.

همچنین لازم بود مسافرانی که از مقصد مجاز به ایالات متحده می رسند قبل از سوار شدن به هواپیما از نظر ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گیرند و در هنگام ورود قرنطینه را حفظ کنند.

برخلاف سلف خود ، دولت بایدن استفاده از تقه در ساختمانهای عمومی و کارمندان فدرال و هنگام مسافرت با همه وسایل حمل و نقل عمومی را موظف کرد. وی از تیم های خود خواست علاوه بر تنظیم پروتکل ها ، کارها و آزمایشات واکسیناسیون را تسریع کنند تا مدارس و مشاغل بتوانند “با خیال راحت” بازگشایی شوند.

در همین حال ، این تلاش می کند تا نابرابری های بهداشتی را که بر اقلیت ها تأثیر دارد ، برطرف کند ، و این باعث بازگشت سیستم بهداشتی معروف به عنوان می شود اوباماکر و نیازهای دسترسی به Medicaid ، برنامه بهداشت عمومی برای آسیب پذیرترین بخش ها را کاهش دهد.

در سطح قانونگذاری ، وی لایحه ای به ارزش 1.9 تریلیون دلار برای مقابله با بحران طولانی مدت ویروس کرونا با سرعت بخشیدن به واکسن ها و کمک های مالی تهیه کرد.

اقتصاد

مستأجر جدید کاخ سفید در تلاش است تا کمک های غذایی را برای میلیون ها آمریکایی افزایش دهد ، مزایای بیکاری را تا سپتامبر تمدید کند و کارکنان دولت فدرال را برای کسب حداقل حقوق 15 ساعت در ساعت هموار کند.

وی برای کاهش اثرات بحران اقتصادی ، پیشنهاد کرد مهلت قانونی فدرال برای اخراجی ها تا 31 مارس و مسدود شدن وام های دانشجویی تا 30 سپتامبر تمدید شود.

سرانجام ، بایدن در تصمیمی دیگر ، برخلاف تحمیل ترامپ ، تصمیم گرفت لغو تحریم افراد تراجنسیتی در ارتش ایالات متحده را لغو کند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *