[ad_1]

پس از دوره پر شور انتخابات پس از انتخابات و حمله مهلک کاپیتول در ایالات متحده ، دموکرات ها با استدلال در مورد لزوم استانداردهای انتخابات فدرال و سایر اصلاحات قصد دارند به سرعت در مورد لایحه جدید کنگره برای تقویت پایه های دموکراسی آمریکا اقدام کنند.

ایالت ها از مدت ها قبل قوانین مختلف و متناقضی در انتخابات داشته اند ، اما انتخابات سال 2020 ، که شامل تغییراتی بود که توسط همه گیری برای تسهیل رأی دادن و سپس توجیه دادخواست های دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت و متحدانش انجام شد ، اختلافات میان کشورها را برجسته کرد:

آیا آرا ball باید تا روز انتخابات از طریق پست ارسال شود ، یا باید تا آن زمان فقط یک دفتر پست با یک دفتر پست باشد؟ آیا رأی غیرحضوری برای همه مجاز است یا فقط برای کسانی که بهانه دارند؟ آیا کسی می تواند برای رای دادن در همان روز یا فقط پیش ثبت نام کند؟

دموکرات ها ، برای تعیین اختیارات قانون اساسی برای تعیین تاریخ ، مکان و نحوه انتخابات فدرال ، خواستار قوانین ملی هستند که به اعتقاد آنها رای گیری در کشور یکنواخت تر ، در دسترس تر و عادلانه تر باشد. این پیشنهاد ، اتخاذ رای گیری زودهنگام ، ثبت نام در همان روز و سایر اصلاحاتی را که جمهوری خواهان می گویند فوق العاده است ، اجباری می کند.

امی کلوبوچار ، سناتور دموکرات ، با اشاره به حمله روز 6 ژانویه به پایتخت گفت: “ما به معنای واقعی کلمه حمله به دموکراسی خود را دیده ایم.”

“من نمی توانم زمان بهتری برای شروع اصلاحات دموکراتیک فکر کنم.”

قانونی که دو سال پیش به نام قانون مردم معرفی شد ، همچنین کمیته های مستقل وظیفه تهیه پیش نویس مناطق کنگره را بر عهده خواهد داشت ، گروه های سیاسی را ملزم به شناسایی اهدا کنندگان اصلی خود می کند ، الزاماتی را برای گزارش تبلیغات سیاستمداران به صورت آنلاین ایجاد می کند و روسای جمهور را مجبور به اعلام اظهارنامه مالیاتی خود می کند. .

موضع جمهوری خواهان در جلسه قبل شدید بود. در آن زمان ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت جمهوری خواه ، آن را “قانون حمایت از سیاستمداران دموکرات” خواند و استدلال کرد که دموکرات ها به دنبال “تغییر قوانین سیاست آمریکا برای منافع یک حزب” هستند.

اگرچه دموکرات ها برای اولین بار پس از یک دهه کنگره را کنترل کرده اند ، اما سرنوشت ابتکار عمل به این مسئله بستگی دارد که آیا جمهوری خواهان به اندازه کافی متقاعد شوند که در پیشنهادی که بارها رد کرده اند ، تجدید نظر کنند. در غیر این صورت ، دموکرات ها ممکن است تصمیم بگیرند که زمان آن رسیده است که گامی فوق العاده و دشوار برداریم: لغو “filibusterism” ، روال تأخیر سنا که اغلب توسط حزب اقلیت برای جلوگیری از پیشنهادات اکثریت تحت قوانینی که به 60 رأی نیاز دارد ، استفاده می شود.

مزایا و معایب

حامیان می گویند این لایحه مهمترین طرح رأی گیری طبق قانون حق رای 1965 است.

دموکرات ها دو سال پیش قول دادند که این پیشنهاد را در اولویت قرار دهند و مجدداً آن را با نام “HR 1” در ماه جاری معرفی کنند و بر اهمیت آن برای حزب تأکید کنند.

جان ساربانز ، نماینده دموکرات ، حامی اصلی این لایحه در مجلس ، گفت: “مردم فقط می خواهند بتوانند رأی دهند بدون اینکه یک آزمایش باشد.” “شگفت آور است که در ایالات متحده ، شما هنوز هم باید مانعی را مانور دهید تا به صندوق رأی بروید.”

بر اساس برنامه های فعلی ، مجلس نمایندگان احتمالاً در هفته اول فوریه بحث خواهد کرد.

کلوبوچار ، که انتظار می رود رئیس بعدی کمیته باشد ، گفت که کمیته قوانین سنا یک پیشنهاد مرتبط را در مجلس بالا بررسی خواهد کرد ، و دور دوم انتخابات می تواند به ابتکار عمل اجازه دهد که به مجلس سنا برود ، احتمالاً در ماه فوریه.

با توجه به اینکه سنا تقریباً به طور قطع با استیضاح ترامپ ، تأیید نامزدهای ریاست جمهوری توسط جو بایدن در کابینه و دور دیگری از مراقبت های اجتماعی برای مقابله با بحران مبارزه خواهد کرد ، رای گیری زودهنگام قابل توجه خواهد بود.

اگرچه کشورها از مدت ها قبل رویه های مختلف رای گیری داشته اند ، اما انتخابات نوامبر 2020 نشان داد که چگونه می توان از تنوع برای س questionال کردن نتایج استفاده کرد. طرفداران این پیشنهاد ، از جمله سازمان های انتخاباتی و حقوق مدنی ، ده ها مورد از پرونده های قضایی پیش از انتخابات را زیر سوال می برند که قوانین آئین دادرسی را زیر سال می برد ، از جمله اینکه آیا برگه های رای گیری در روز انتخابات مهر خورده است.

دادخواست های ترامپ

آنها همچنین به دادخواستهای پس از انتخابات که توسط ترامپ و متحدانش آغاز شده بود برای تلاش برای لغو میلیون ها رأی مشروع روی آوردند.

بیشتر این درخواستها معطوف به تغییرات انتخاباتی بود که سعی در تسهیل روند رای گیری داشتند.

از جمله این تغییرات قانونی است که قبل از همه گیری توسط قانونگذار پنسیلوانیا تحت کنترل جمهوریخواهان تصویب شد تا آرای غیابی را در دسترس همه رأی دهندگان ثبت شده ای قرار دهد که آنها را درخواست می کنند.

مقامات دولتی و انتخاباتی بارها این انتخابات را به عنوان امن ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده توصیف کرده اند. حتی دادستان کل سابق بیل بار ، متحد ترامپ ، قبل از ترک دفتر گفت هیچ مدرکی از کلاهبرداری وجود ندارد که نتیجه را تغییر دهد.

“استراتژی دروغ گفتن در مورد تقلب در انتخابات ، مشروعیت بخشیدن به نتیجه و تلاش برای سرکوب آرا ، به عنوان یک حمله غیرقانونی به دموکراسی ما ارائه شد ، همانطور که واقعاً است ، و من فکر می کنم این درهای بیشتری برای گفتگوی واقعی در مورد چگونگی اصلاح رای ما سیستم را از بین ببرید و این سرطان را از بین ببرید. “، وندی ویزر ، مدیر برنامه دموکراتیک در مرکز عدالت برنان ، یک انستیتوی سیاستگذاری عمومی ، گفت.

همراه با قانون اصلاحات انتخاباتی ، مجلس عوام از دو سال پیش به افتخار نماینده مجلس و فعال حقوق مدنی ، پیشنهادی مرتبط با عنوان “قانون جان لوئیس برای بهبود حقوق رأی” ارائه داد. انتظار می رود دموکرات ها پس از حضور در سنا ، وی را دوباره معرفی کنند.

این اقدام یک بند اصلی را در قانون حقوق رأی گیری که باعث کنترل فدرال تغییرات انتخاباتی در برخی ایالت ها و نواحی می شود ، احیا می کند. با حکم دادگاه عالی سال 2013 روش مورد استفاده برای شناسایی حوزه های قضایی موضوع این بند برای محافظت از حق رأی در مکان هایی که سابقه تبعیض دارند استفاده شد

مقامات انتخابات ایالتی به طور کلی در مورد الزامات انتخابات فدرال احتیاط می کنند ، اما این مقامات در ایالت های دموکرات استقبال بیشتری دارند و می خواهند مطمئن شوند که کنگره پول برای کمک به آنها در بهبود سیستم خود فراهم می کند ، چیزی که این پیشنهاد شامل آن می شود.

الکس پادیلا ، دموکرات ، پیش از این رهبری انتخابات را در کالیفرنیا گفت: “اگر همچنان به آنچه در دبیرستان درباره دموکراسی آموختیم که دموکراسی وقتی بیشترین تعداد افراد در آن کار می کنند ، باور داشته باشید ، اصلاح عقل سلیم است.” در حال انتصاب برای تکمیل دوره سناتوری معاون رئیس جمهور کمالا هریس.

اما مقامات جمهوری خواه مانند جان مریل وزیر خارجه آلاباما همچنان به مخالفت ادامه می دهند. مریل گفت نقش دولت فدرال محدود است و ایالات باید قدرت نوآوری و اعمال قوانین رأی خود را داشته باشند.

مریل با بیان اینکه آلاباما ثبت نام و مشارکت مردم را بدون رای گیری زودهنگام افزایش داده است ، گفت: “این تصمیمات به ایالت ها بستگی دارد و من فکر می کنم ایالت ها باید روند اقدامات را تعیین کنند.”

وی گفت: “بگذارید فقط بگوییم همه چیز باید مثل هم باشد ، این فقط ایالات متحده نیست.”

در سنا ، س keyال اصلی این است که آیا حمایت کافی جمهوری خواهان از عناصر اصلاحات که می خواهد دموکرات ها را مجاب کند بخشهایی از این اقدام را به قوانین جزئی تقسیم کنند ، وجود دارد؟

در حال حاضر ، دموکرات ها می گویند که آنها می خواهند کل بسته در جلسه عمومی رأی داده شود.

ادوارد بی. فولی ، کارشناس حق رأی در دانشگاه اوهایو ، گفت که دموکرات ها باید اصلاحات محدودتری را در نظر بگیرند که می تواند از حمایت دو حزب برخوردار شود ، هشدار داد که یک پیشنهاد بسیار اخیر با یک پیشنهاد گسترده می تواند جمهوری خواهان را از خود دور کند.

“به نظر من در این برهه از تاریخ کشور ، که لحظه ای نامشخص است ، غریزه درست نوعی دو طرفه بودن برای بازگرداندن موقعیت مشترک است.”

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *