[ad_1]

هفته اول جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده بر روی مقابله با “چهار بحران” متمرکز خواهد شد: همه گیر ، آب و هوا ، اقتصاد و عدالت.

همانطور که مشخص شد ، رئیس جمهور لیستی از 53 اقدام اجرایی دارد که طی دو هفته آینده ، در مورد جنبه های مختلف امضا خواهد کرد ، که امیدوار است با آنها برخی سیاست های سلف خود دونالد ترامپ را تغییر دهد.

از جمله اولین تصمیمات رهبر حزب دموکرات ، دستوری است که نیاز به استفاده از بند چانه در فضای فدرال برای حداقل 100 روز و همچنین سازماندهی یک برنامه ملی واکسیناسیون برای ایمن سازی 100 میلیون آمریکایی است.

وی همچنین قصد دارد مهلت قانونی تخلیه (20٪ از مستاجران با تأخیر پرداختی) تمدید شود و ساخت دیوار مرزی با مکزیک را متوقف کند.

همه گیر و اقتصاد

پنجشنبه روز همه گیری خواهد بود. روز جمعه به دلیل تسکین اقتصادی و امضای دو دستورالعمل بیمه درمانی اجرایی برای افراد بالای 65 سال یا معلول – معروف به Medicaid – و کمک هزینه مالی فدرال که به نفع دانشجویان است.

به همین ترتیب ، او دوشنبه آینده را به ترویج “خرید محصولات آمریکایی” اختصاص خواهد داد و در روزهای آینده به جنبه هایی مانند عدالت ، آب و هوا ، بهداشت و مهاجرت می پردازد.

همچنین انتظار می رود وی برنامه های اجلاس اقلیمی را که 22 آوریل ایالات متحده میزبان آن است ، اعلام کند.

وی همچنین قصد دارد به اصطلاح “سیاست مکزیکوسیتی” را لغو کند که حمایت دولت فدرال از انجمن های خارج از کشور را که به سقط جنین کمک می کنند ، منع می کند.

انتظار می رود رئیس جمهور در میان اقداماتی که برای 29 ژانویه ، روزی که برای مهاجرت تعیین می شود ، دستور بازنگری در قانون “شارژ عمومی” را صادر کند.

این آیین نامه که توسط ترامپ تصویب شده است ، بر مهاجران متقاضی ویزا در ایالات متحده تأثیر می گذارد و یا اگر مشخص شود که این ممکن است “هزینه عمومی” برای این کشور باشد ، می خواهند کارت اقامت دائم خود را دریافت کنند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 21 ژانویه 2021 در نسخه چاپی ما منتشر شد.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *