[ad_1]

یک عملیات واکسیناسیون ویروس کرونا در مقیاس وسیع ، شامل حدود 80،000 دوز در روز ، 100000 سواب روزانه ، رایانه سازی داده ها ، سازمان دقیق منابع انسانی و تدارکات دقیق ، باعث شده اسرائیل اولین کشوری باشد که بیش از 15٪ از جمعیت خود را واکسینه می کند. جمعیت (دو میلیون نفر) به مدت پانزده روز به متخصصان بهداشت و درمان با سلام آمریکایی لاتین در این کشور گفتند.

Telam Haim Rafalovski ، هماهنگ کننده ملی مدیریت فاجعه Maguén David Adom ، سازمانی که می تواند به وظایفی که انجام می دهند مرتبط باشد ، گفت: “سیستم مراقبت های بهداشتی تلفیقی اسرائیل یکی از ارکان عمل واکسیناسیون است که کاملاً لجستیکی است.” صلیب سرخ و همان را به جلو منتقل کنید.

رافالوسکی توضیح داد: “همه شهروندان اسرائیلی بیمه درمانی اجباری دارند که بین چهار مدیر بهداشت توزیع شده است.”

چهار سازمان بهداشتی Clalit (بزرگترین سازمان ، که 54٪ از جمعیت را شامل می شود) ، Maccabi ، Meujedet و Leumi ، کنترل شده و بخشی از آنها توسط دولت یارانه پرداخت می شود.

رافالوفسکی ، ساکن شیلی و اسرائیل از سال 1972 ، در گفتگو با تلام ، افزود: “دولت واکسن ها را خریداری و توزیع می کند – حتی سرنگ – در مقر سازمان ها (کسانی که در آن قرار دارند) از شهرهای بزرگ به کوچکترین و متروکه ترین شهرها.”

“آلخاندرو رویسنتول” پزشک آرژانتینی در گفتگوی تلفنی با آژانس موافقت کرد: “صد درصد جمعیت تحت سیستم مراقبت های بهداشتی هستند. این امر در زمان شیوع بیماری کنترل می کرد.”

رویسانتول در سال 1964 در منطقه آلماگرو بوینس آیرس متولد شد و از دانشگاه بوینس آیرس در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل شد و به اسرائیل رفت و در آنجا در رشته جراحی دهان و فک و صورت تحصیل کرد ، واحدی که در مرکز پزشکی زیو اداره می شود. Safed ، در جلیل بالا در شمال اسرائیل.

در سال 2018 ، رویسانتول برای کار در این مرکز پزشکی برای درمان قربانیان سوری جنگ داخلی که در این کشور در جریان است ، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.

“من از سال 1989 تجربه زیادی در بیمارستان ها دارم. رویسانت گفت: “من با جولیانا ازدواج كردم و به شمال كشور ، به طبریه رفتیم.”

وی توضیح داد: “این واقعیت که همه ساکنان کشور در شبکه مجازی سیستم سلامت هستند ، امکان توزیع سریع و مستقیم واکسن ها را فراهم کرده و ارتباط با بیماران را تسهیل کرده است.”

این پزشک آرژانتینی گفت: “ما تقریباً روزانه 100000 تامپون درست می کنیم که تعداد بسیار زیادی است.”

کمپین واکسیناسیون از 20 دسامبر با 4 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech آغاز شد که اسرائیل آخر هفته برای واکسیناسیون 2 میلیون نفر وارد آن خواهد شد.

از سوی دیگر ، در 7 ژانویه ، این کشور اولین محموله واکسن را از شرکت دارویی Moderna دریافت کرد – حدود 120،000 دوز – و آنها اطمینان دادند که طی چند روز آینده دوز دیگری از این شرکت دارویی می رسد و شش میلیون دوز اسرائیل را بین مارس تضمین می کند. و آوریل

در مورد سازماندهی این عمل ، رافالوسکی به تلم گفت که “ابتدا مراکز بزرگ واکسیناسیون را در استادیوم ها ، مراکز کنفرانس یا میادین افتتاح می کنیم. مکانهایی با فضای زیاد و مجهز به همه چیز لازم”

وی تأکید کرد: “یخچال و فریزر ، حمل و نقل ، مدیریت زمان ، در دسترس بودن مواد لازم ، کارکنان ، چالش بزرگ لجستیکی بود.”

“در ابتدا ، واکسن ها در جعبه های حدود هزار دوز توزیع می شدند ، که این امر محاسبه دقیق حمل و نقل را دشوار می کند و باعث ایجاد – در بعضی موارد – بقیه مواد زائد می شود. بنابراین تصمیم برای بسته بندی دوزها در ظروف کوچکتر بود. “

بطری ها “بسیار حساس” هستند ، باید در دمای 70- نگهداری شوند و از لحظه خروج از این دما ، عمر آنها 120 ساعت است ، به شرطی که در یخچال بین -2 تا -8 درجه باشند و از این یخچال خارج می شوند ، 6 ساعت دیگر برای درخواست فرصت دارید. آنها نمی توانند به طور ناگهانی منتقل شده و “از یک طریق” مدیریت شوند ، نه می توانند به یخچال برگردانده شوند و نه می توانند از یک مرکز به مرکز دیگر منتقل شوند. همه تدارکات وحشتناک! فریاد زد.

رافالوفسکی تأیید کرد که “مگین دیوید آدوم مامور واکسیناسیون در خانه های سالمندان و بیمارستان های کوچک شده است.”

“ارادت کامل. همه ما درگیر این مسئله هستیم. “گفت: تله ساندرا یاز ، متخصص بهداشت زنان و مسئول مرکز کوپات یولیم مکابی در مرکز شهر راانانا.

خستگی در صدای او به وضوح نشان می دهد سفر طاقت فرسا این آرژانتینی ، که در 16 سالگی در سال 1977 وارد اسرائیل شده و اکنون کاملاً درگیر عمل واکسیناسیون است.

وی توضیح داد: “در رانانا ، ما یک مرکز واکسیناسیون در یک گالری هنری افتتاح کردیم و همه در آنجا کار می کنیم. هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود ، همه ما کارهای لازم را انجام می دهیم و در بالون ها ، هر شیفت را با همان افراد سازمان می دهیم.”

وی توضیح داد: “مردم به نوبت انجام می شوند و در همان زمان دوز دوم مناسب به آنها داده می شود” ، اما اذعان کرد که یکی از نکات مهم این است که “مردم را درگیر کنیم تا آنها شلوغ نشوند” و اضطراب کسانی که بدون نوبت می آیند و واکسن باقی مانده را می خواهند. “

وی گفت: “برای هر شیفت ، هر 7 دقیقه 13 نفر در 13 اتاق واکسیناسیون وارد می شوند ، گویا چادر هستند ، اما مانند یک بیمارستان کوچک مجهز هستند.”

یاز توضیح داد که پس از کادر بهداشتی ، “اولویت با افراد بالای 60 سال است ، اما ما مراقبینی را که همراه آنها هستند نیز واکسینه می کنیم” ، و اظهار داشت که “معلمان چهارشنبه آینده و افراد از سیستم آموزش واکسیناسیون می شوند”.

وی توضیح داد: “در بخش من ، ما روزانه بین 1200 تا 1300 واکسن می زنیم.”

در مورد واکنش مردم به واکسن ، رویسنتول گفت که هیچ مخالفت کلی وجود ندارد ، شاید نتیجه یک کار آگاهی فشرده باشد که در آن آنها از مفهوم “شانه خود را بگذار” استفاده کردند.

وی همچنین گفت که “گذرنامه سبز” در حال مطالعه است ، چیزی مانند مجوز برای کسانی که دوز دوم را دریافت کرده اند ، که به آنها اجازه می دهد در کنار دیگر تئاترها و استادیوم های فوتبال وارد شوند.

وی گفت: “هرگز فرد آمادگی ابتلا به بیماری همه گیر را ندارد. اما هنگامی که چنین اتفاقی بیفتد و شما قادر به این کار باشید ، می توانید خیلی بهتر واکنش نشان دهید.”

براساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، اسرائیل 487،680 نفر را آلوده اعلام کرده است که در لیست موارد 31 – بین فیلیپین و سوئیس رتبه 31 را دارد و 3،651 شهروند جان خود را از دست داده اند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *