[ad_1]

شهر پکن ، پایتخت چین ، امروز پس از کشف برخی موارد ویروس کرونا ، که منجر به صف انتظار چشمگیر در خیابان ها شد ، یک کمپین آزمایشی وسیع Covid-19 را در میان ساکنان خود آغاز کرد.

در همین حال ، در ژاپن ، دولت امروز دو لایحه را برای افزایش اثربخشی اقدامات محدود کننده علیه ویروس کرونا تصویب کرد که در صورت تصویب ، مجازات جریمه و حتی مجازات زندان نسوز است.

دو منطقه مرکزی دونگچنگ و شیچنگ ، ​​محل میدان تیان آن من چین و ساختمانهای متعدد دولتی ، گفته اند که آنها می خواهند طی دو روز از همه ساکنان و کارگران خود ، حدود 2 میلیون نفر ، بازدید کنند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که یک خط 400 متری حدود 1000 نفره منتظر آزمایش در Duncheng بود.

چین ، جایی که اپیدمی در اواخر سال 2019 ظهور کرد ، با محاصره ، ردیابی تماس ها ، جدا کردن افرادی که از خارج می آیند و نظرسنجی گسترده از ساکنان آن ، از بهار گذشته ویروس را کنترل می کند.

از ماه مه ، فقط یک مورد مرگ ناشی از Covid-19 به طور رسمی ثبت شده است که در مجموع 4635 مورد از 88701 مورد بوده است.

اما در هفته های اخیر ، جیب های کوچک این بیماری در چهار استان شمالی به وجود آمده است.

پکن در هفته گذشته 19 بیمار مبتلا به Covid-19 را ثبت کرده است ، برخی از آنها با نسخه انگلیسی مسری تر هستند.

در سطح ملی ، وزارت بهداشت امروز 103 مورد عفونت جدید را گزارش کرد ، شش مورد در شهر شانگهای در شرق و سه مورد در پایتخت.

بیشتر موارد دیگر در استانهای شمال شرقی کشور ثبت شده است.

در همین حال ، در منطقه نیمه خودمختار چین در هنگ کنگ ، مقامات محلی اولین محدودیت را از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر از امشب اعمال می کنند.

هزاران نفر از ساکنان مجبور می شوند از نیمه شب در یکی از فقیرترین و پرجمعیت ترین محلات در خانه های خود بمانند ، جایی که طی روزهای اخیر تعداد بیشتری از موارد Covid-19 گزارش شده است.

طبق روزنامه South China Morning Post ، این قرنطینه حدود 150 ساختمان و حدود 9000 نفر را تحت تأثیر قرار خواهد داد و حدود 1700 افسر پلیس برای اطمینان از احترام آنها مستقر می شوند.

این مسئله نباید افزایش یابد تا زمانی که کل جمعیت از نظر Covid-19 آزمایش شوند.

در ژاپن ، یکی از دو لایحه جدیدی که امروز توسط دولت تصویب شده است ، برای افرادی که آزمایش مثبت دارند اما از بستری شدن در بیمارستان خودداری می کنند ، تا یک سال زندان در نظر گرفته است.

این لوایح در پارلمان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و مخالفان گفته اند که این اقدام را “بیش از حد” می دانند.

شش ماه قبل از زمان برنامه ریزی شده برای افتتاحیه بازی های المپیک 2020 توکیو ، که سال گذشته توسط بیماری همه گیر به تعویق افتاد ، بخشی از ژاپن ، از جمله پایتخت آن ، از این ماه به دلیل بازپرداخت پرونده Covid در حالت اضطراری قرار دارد. 19

اما برخلاف اقداماتی که در سایر کشورها انجام شد ، درخواست مقامات برای محدود کردن تردد در خارج از کشور و تعطیلی زودتر بارها و رستوران ها با تحریم عدم رعایت قانون همراه نبود.

در لایحه دیگر جریمه های حداکثر 500000 ین (تقریباً 4000 یورو ، 4800 دلار) برای بارها و رستوران هایی که از بسته شدن در ساعت 8 شب خودداری می کنند ، طبق توصیه فعلی پیش بینی شده است.

ژاپن در مقایسه با بسیاری از کشورها نسبتاً از بیماری همه گیر در امان است ، با بیش از 352000 مورد سالانه حدود 4700 مرگ در سال.

اما از ماه نوامبر ، او دچار موجی از عفونت ها شده است که به گفته کارشناسان بیمارستان ها را تحت فشار قرار می دهد.

در حال حاضر ، بیمارستانهای خصوصی می توانند بیماران مبتلا به ویروس کرونا را رد کنند ، اما لایحه جدید به مقامات محلی اجازه می دهد فشار خود را بر آنها با انتشار نام آنها افزایش دهند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *