[ad_1]

CNSA ، آژانس فضایی چین ، قصد دارد اواخر این دهه یک فضاپیما را به مشتری ارسال کند که می تواند شامل یک ناو فرود برای ماه Callisto باشد.

دانشمندان چینی که با همکاران اروپایی کار می کنند در حال تهیه برنامه هایی برای دو مفهوم مختلف برای ماموریت مشتری هستند که یکی از آنها احتمالاً پیشرفت می کند. به گفته انجمن سیارات ، هر دو در تلاشند تا با استفاده از یک فضاپیمای بزرگ و یک یا چند وسیله نقلیه کوچکتر ، رمز و رازهای پیدایش و عملکرد کره زمین را کشف کنند.

مأموریت های رقابتی به ترتیب Jupiter Callisto Orbiter و Jupiter System Observer یا JCO و JSO نامیده می شوند. هر دو در سال 2029 پرتاب می شوند و پس از پرواز ونوس و دو پرواز به زمین در سال 2035 وارد می شوند. JCO و JSO اندازه ، جرم و ترکیب ماهواره های نامنظم مشتری را بررسی می کنند ، ماهواره هایی که به جای تشکیل مدار ، و اغلب در مدارهای دور ، بیضوی و حتی عقب مانده ، توسط مشتری گرفته می شوند ، و این مکمل علمی است که توسط مأموریت های Europa Clipper انجام شده است. و لوسی ناسا و همچنین ماموریت JUICE آژانس فضایی اروپا.

JCO و JSO می توانند شامل CubeSats با بار ذره و آشکارساز میدان برای انجام اولین مطالعه چند نقطه ای از میدان مغناطیسی مشتری باشند.

مدارگرد مشتری Callisto قبل از ورود به مدار قطبی اطراف Callisto ، از طریق چندین ماهواره نامنظم پرواز خواهد کرد. این سناریو شامل یک فرود احتمالی است که ، مانند فرودهای ماه چانگ ، اطلاعات بی سابقه ای در مورد شکل گیری و تکامل ماه فراهم می کند.

كالیستو بیرونی ترین قمر ماه چهارم گالیله است كه به اندازه كافی از مشتری فاصله دارد و گرانش این سیاره غول پیكر فضای داخلی آن را مانند Io ، Europa و Ganymede گرم نمی كند. کالیستو احتمالاً از بقایای مشتری تشکیل شده است و از آن زمان در حال استراحت است و فقط برخورد سیارک ها باعث تغییر سطح آن می شود. به این ترتیب ، ماه تاریخ اولین منظومه مشتری و منظومه شمسی ما را حفظ می کند تا بتوان یک تباهی را کشف کرد.

كالیستو همچنین دارای یك فضای نازك با مقادیر كم اکسیژن است كه به جذابیت علمی آن افزوده است ، گرچه از قمرهای اقیانوس زیرزمینی اروپا و گانیمد بسیار جذاب و دارای یك ماده فرار و فعال است.

Callisto همچنین کم چالش ترین ماه برای نشستن Jovian است – فقط کمی بزرگتر از ماه زمین است و دارای یک سطح نسبتاً مسطح است. همچنین خارج از میدان تابش شدید مشتری است.

ناظر سیستمی مشتری با تمرکز بر Io جایگزین فرود احتمالی کالستی می شود. فضاپیمای JSO با مطالعه نحوه جاذبه مشتری ماه را برای تحریک فعالیت های آتشفشانی خود ، چندین پرواز Ioan انجام می دهد. JSO همچنین جرم ، چگالی ، دینامیک و ترکیب شیمیایی و ایزوتوپی ماهواره های نامنظم را مطالعه کرده و اطلاعاتی در مورد این بقایای منحصر به فرد شکل گیری مشتری ارائه خواهد داد.

در پایان سفر خود ، می توان JSO را به مدار نقطه L1 خورشید – مشتری فرستاد ، جایی که جاذبه سیاره با خورشید به گونه ای متعادل می شود که فضاپیما می تواند برای مدت طولانی در آنجا بماند. از این موقعیت منحصر به فرد ، جایی که هیچ سفینه ای تاکنون بازدید نکرده است ، JSO می تواند باد خورشید را در خارج از میدان مغناطیسی مشتری مشاهده کند و ماه های دندانه دار Jovian را از دور مشاهده کند.

مأموریت چینی ها به مشتری نام گان د را دارد که بر اساس تاریخ چین و همچنین سایر ماموریت های اکتشافات فضایی در این کشور بنا شده است. گان یک ستاره شناس چینی است که در قرن 4 قبل از میلاد متولد شده است. وی ، که مشاهدات اولیه و دقیق مشتری را انجام داده و گفته می شود اولین مشاهدات یکی از قمرهای کره زمین را با چشم غیر مسلح انجام داده است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *