[ad_1]

براساس اجماع در مورد بهبود روابط ایالات متحده و واتیکان با ورود جو بایدن به کاخ سفید ، تحلیلگران برای تلام توضیح دادند که چگونه کاتولیک گرایی اعلام شده توسط رئیس جمهور می تواند بر روابط دو جانبه تأثیر بگذارد.

ماسیمو فاگیولی ، نویسنده جو بایدن و کاتولیک در ایالات متحده ، گفت که انتخاب بایدن “چیزی بود که سالها پیش به گونه ای انتظار می رفت ، زیرا کاتولیک ها با اکثریت آرا به دموکرات ها تا دهه 1980 رای می دادند.”

فاگولی افزود: “شناسایی جمهوری خواهان به عنوان” حزب خدا “یا یک پایگاه کاملاً کاتولیک چیزی در حدود 20 سال گذشته است.”

“بایدن نه تنها دومین کاتولیک منتخب پس از کندی (1963-1961) بلکه چهارمین شخص حاضر در انتخابات (آل اسمیت در 1928 و جان کری در 2004) است که دارای یک سمت سیاسی است ، بلکه یک سمت اخلاقی نیز دارد. و مذهبی ، که ریاست جمهوری آمریکا در طی یک انتقال حساس برای ملت و کلیسا است. ”

مانوئل کارراس ، متخصص تاریخ کاتولیک در ایالات متحده ، روابط کلیسا و روسای جمهور این کشور را بیان کرد ، “که در طول تاریخ می توان آن را محدود یا با ارتباط اندک توصیف کرد.”

به گفته این تحلیلگر ، “بایدن کاملاً آگاه است که مدیریت روابط بسیار نزدیک به کلیسا می تواند منجر به ناراحتی حزب وی و افکار عمومی شود.”

“تنها رئیس جمهور كاتولیك دیگری كه این كشور داشت ، جان اف كندی ، بسیار باهوش بود و در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری كه وی را به واشنگتن آورد ، وی تلاش خود را معطوف به ایالت های كم پروتستان كرد ، علی رغم موفقیت در كشورهایی با سنت پروتستان طولانی ( به اصطلاح کمربند کتاب مقدس) مانند جورجیا ، کارولینای جنوبی ، کارولینای شمالی ، لوئیزیانا ، تگزاس ، آرکانزاس و میسوری ، “Carreras به یاد می آورد.

از این نظر ، فاگیولی تأکید کرد که انتخاب بایدن “چیزهای جدیدی دارد ، مانند اینکه او یک کاتولیک بود که مجبور نبود کاتولیک خود را در طول مبارزات انتخاباتی پنهان کند ، اتفاقی که تا حدی برای کندی رخ داد.”

چشمک

در واتیکان ، منابع نزدیک به پاپ “هماهنگی خوب” خورخه برگوگیو با بایدن را به تللام یادآوری کردند ، که پس از پیروزی آمریکایی در انتخابات ، با درخواست رئیس جمهور آمریکا از پاپی در 12 نوامبر “تقویت شد”.

“بایدن و فرانسیسکو دیدار گرم خود را در سال 2015 به یاد آوردند ، زمانی که رئیس جمهور وقت اوباما او را در آخرین روز سفر فرانسیسکو به ایالات متحده در فرودگاه اخراج کرد و می توان گفت که او درک شخصی خوبی دارد که می تواند کمک کند. در امر سیاسی “، منابع افزودند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *