[ad_1]

احمد علیبربابی در مصاحبه با خبرنگار آژانس خانه ملتوی با تشریح راهکارهای تقویت نظارت بر شوراهای اسلامی در شهرها و روستاها گفت: “با توجه به تجربه انتخابات شورای ششم ، کاستی های قانون شورا آشکارتر شده است. نظرات مجلس: اصلاحیه قانون قبل از تصویب نهایی نشد. حکم ششم و اصلاحیه قانون انتخابات ریاست جمهوری از اولویت برخوردار شد که چرخه خود را طی کرد و سرانجام هیئت امنا شرایط خاصی را به وزارت کشور ابلاغ کرد.

تعطیلی هزار نفر از اعضای دور پنجم شوراها نشان دهنده بی نتیجه بودن قانون است

عضو کمیته امور داخلی و شوراها در مجلس یازدهم ، افزود: اصلاح قانون انتخابات شوراها در دستور کار مجلس است ، باید با استفاده از نظرات خبرگان و کارشناسان به ویژه وزارتخانه کاستی های موجود در قانون اصلاح شود. داخلی جهت تصویب دور هفتم انتخابات شورای اسلامی.

نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین خلا در نظارت شوراها خلا قانونی است. متأسفانه هزاران نفر از اعضای دوره پنجم شوراها در زندان هستند و همین کافی است که بگوییم قوانین ما در زمینه نظارت جامع و مثر نبوده اند.

مشاوره به عنوان هدفی برای سو ab استفاده کنندگان

وی یادآور شد: مشکلاتی که در دور ششم انتخابات شوراها بوجود آمد و تخلفات گسترده نشان می دهد شوراها مورد خشونت قرار می گیرند ، بنابراین مجلس باید در این زمینه اقدامات جدی و م effectiveثر انجام دهد.

علیرضا بجی معتقد است که نظارت بر کار شوراها و تقویت این حوزه قطعاً در کاهش بی نظمی ها و سو mis مدیریت م effectiveثر خواهد بود و مجلس یازدهم نیز نگران جدی این مسئله است و از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. شوراها باید به پارلمان های قوی و م effectiveثر تبدیل شوند.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *