[ad_1]

موسسه سرم هند که بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان محسوب می شود ، بر اساس آمار اولیه کشته شدگان این پنجشنبه دچار آتش سوزی مهیبی شد که در آن حداقل 5 نفر کشته شدند ، اگرچه به طور کلی انتظار نمی رود که این امر در تولید داروهایی از این دست تأثیر بگذارد. ، ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد و شرکت دارویی AstraZeneca علیه ویروس کرونا.

این کارخانه در شهر پونا واقع شده است و به گفته منابعی به نقل از زنجیره NDTV ، شعله های آتش به یک ساختمان در حال ساخت گسترش یافته است.

مقامات تحقیقاتی را آغاز کردند تا بفهمند چه اتفاقی افتاده است و آیا این آثار از شعله های آتش که در عرض سه ساعت خاموش شده اند ، نشات گرفته اند.

مدیر عامل سرم ، آدار پونوالا در توییتر تأیید کرد که “مرگ هایی رخ داده است” ، بنابراین او می خواهد به خانواده های آن مرحوم تسلیت بگوید.

نیروهای اورژانس هنگام نجات چندین نفر دیگر که در ساختمان گیر افتاده بودند ، حداقل پنج جسد را پیدا کردند.

واکسن AstraZeneca یکی از دو واکسنی است که قبلاً در هند و به همراه کوواکسین توسط محققان در آسیا استفاده شده است. مقامات هندی در 16 ژانویه برای ایمن سازی 30 میلیون کارگر بهداشت و حمایت از کار واکسیناسیون شروع کردند ، اگرچه طبق گفته وزارت بهداشت ، حدود 786000 نفر تا چهارشنبه دوز دریافت کرده بودند.

از نظر ناخالص ، هند دومین کشور در جهان است که بیشترین تعداد ویروس کرونا را دارد ، تنها پس از ایالات متحده. این به طور رسمی از 10.6 میلیون کشور مثبت فراتر رفته است ، اگرچه میزان عفونت در ماه های اخیر کاهش یافته است و وزارتخانه پنجشنبه این هفته تعداد 15222 مورد دیگر را گزارش کرده است. تاکنون حداقل 152،869 بیمار جان خود را از دست داده اند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *