[ad_1]

ذبیح الله اعظمی ساردویی ، عضو دفتر کمیته کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در مصاحبه با خبرنگار خانه ملت در مورد ویژگی ها وزیر جهاد کشاورزی دولت آیندهوی گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید یکی از زمینه های کشاورزی و منابع طبیعی را به پایان رسانده باشد. به عبارت دیگر دانش و تسلط بر علم و دانش تخصصی روز کشاورزی و علوم وابسته را داشته باشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که از نام این وزارتخانه برمی آید ، وزیر جهادکشاورزی باید در روحیه جهاد کار شبانه روزی کاملاً محبوب باشد و زمینه را ترجیح دهد کار و بازدید از استانهای مختلف

وی ادامه داد: توانایی برنامه ریزی بسیار بالا و دارای تجربه اجرایی خوب در مدیریت شهرها ، استانها و وزارتخانه ها و مهارت های مدیریتی قابل قبول در سطح ملی به عنوان معاون وزیر ، نماینده مجلس ، رئیس دانشگاه و ….. در کارنامه شما دارای تجربه عملی و میدانی در سطوح مختلف سازمان باشند.

اعظمی گفت: برای آشنایی کامل با ساختار وزارت جهاد کشاورزی جهاد و آگاهی عمیق از مشکلات و معضلات بخش کشاورزی تا بتواند برنامه های هدفمند و موثری را با سطح اجرای بالا تدوین و ارائه دهد. اولویت امنیت غذایی ، توسعه پایدار اقتصاد کشاورزی ، روستایی ، عشایری و با رویکرد و چشم انداز موفق مشارکت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید جوان ، باهوش ، قدرتمند ، شایسته ، شجاع و شجاع باشد. توانایی معامله با مافوق ، از جمله رئیس جمهور ، سایر وزرا و مقامات دولتی و توانایی تأثیرگذاری بر ساختارهای دولتی را دارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید از سیاست و بازی های جناحی ، باندبازی در وزارتخانه مربوطه پرهیز کند و قاطعانه به تعهد و شایسته سالاری اعتقاد داشته باشد ، ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در اولین قدم دست مفسدان را قطع کرد مدیران و زیر دولت در بدنه وزارت جهاد کشاورزی برای اعتصاب سخت تاسیس شده اند.

اعظمی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی باید از درایت ، صداقت ، احتیاط ، وفاداری و اجرای برنامه های نظارتی لازم برای غلبه بر شرایط بحرانی و نامناسب کشاورزی و همچنین توانایی ایجاد انگیزه های فنی ، مالی و شخصی برای زیردستان و تبدیل آنها برخوردار باشد. توجه ویژه کارمندان وزارتخانه مربوطه باید موقعیت وزارت جهاد در مورد کشاورزی را شناسایی و بهبود بخشد.

عضو هیئت رئیسه کمیته کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، گفت: وزیر جهاد کشاورزی با اختیارات کامل و توجه ویژه به هر دو دسته کشاورزی پیمانی و اجرای رویکرد طرح کاشت به تقویت و اطمینان از درآمد کشاورزان اقلیم و تنوع محصولات کشاورزی در کشور.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه ویژه باید به مراکز خدمات کشاورزی بعنوان واحدهای اصلی وزارتخانه که ارتباط مستقیم با کشاورزان دارند و همچنین ایمان به تحقیقات کاربردی مزرعه و کشاورزی ، هوشمند سازی ، بهبود عملکرد و کیفیت “سطح ، با تمرکز ویژه بر بخش صادرات و تأمین زیرساخت های تجاری لازم ، باید در دستور کار وزیر جهاد کشاورزی دولت آینده نیز باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *