[ad_1]

علیرضا عباسی نایب رئیس کمیته کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در مصاحبه با خبرنگار آژانس خانه ملتوی در خصوص کاهش بارندگی و مشکلات عشایر در تأمین علوفه لازم اظهار داشت: میزان بارندگی در کشور نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد کاهش یافته و این مسئله به دلیل وابستگی به مراتع دامداران و عشایر را تحت تأثیر قرار می دهد. . “او درخواست کرد.

نماینده مردم کرج ، استهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه واردات دام از جمله ذرت ، سویا و جو به بخشهای خاصی مانند دام و طیور ارائه می شود ، ادامه داد: متاسفانه عشایر و دهقانان از جمله دریافت کنندگان حیوانات. “دیده نشده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید دامهای سنتی و حیوانات عشایری را با قیمت مناسب برای کشاورزان و عشایر سنتی در سال جاری تأمین کند تا با توجه به پوشش ضعیف به دلیل عدم توانایی ، شرایط بحرانی را پشت سر بگذارد. برای تهیه مواد اولیه ، پرورش دهندگان مجبور به فروش دامهای مولد می شوند که برخی از آنها توسط دلالان به خارج از کشور قاچاق می شود.

نایب رئیس کمیته کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: از بین بردن و از بین بردن دام های تولیدی جبران ناپذیر است و در آینده با مشکلات بسیار جدی روبرو خواهد شد.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *