[ad_1]

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا اطمینان داد که “ونزوئلا مسابقه خود را برای گفتگو و تفاهم در جامعه آمریکا ارائه می دهد” پس از حمله هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی به مقر کنگره. “چه کسی در مورد کشوری که کودتا و تهاجمات از آن به وجود آمده است چنین گفته است؟”

مادورو که تشدید تنش ها در کشور آمریکای شمالی را به خود سیستم نسبت می دهد ، امیدوار است “کشورها موقعیت خود را نرمتر کنند” که این نیز به دلیل پایان “دو قطبی” و آغاز “مسیر گفتگو و تفاهم” است. “

با این حال ، او از هیچ انتقادی دریغ نکرد ، فهمید که طبق گفته تلویزیون دولتی ، کسانی که اکنون خشونت در ایالات متحده را محکوم می کنند “همان کسانی هستند که به کشورها حمله کرده اند”. بنابراین ، او معتقد است که این ترامپ بود که “تلاش کرد عروسک خیمه شب بازی را در ونزوئلا قرار دهد” ، کنایه از خوان گوئیدو و تلاش برای “کشتن” او.

وی همچنین “تلاش کرد Evo را در بولیوی سرنگون و کشت.” رئیس جمهور ونزوئلا که دولت وی سریعاً آنچه را که روز چهارشنبه اتفاق افتاد را محکوم کرد ، اندکی پس از حمله گروهی از مردم به مجلس قانونگذاری ایالات متحده ، گفت: “این همان چیزی است که کل جهان را تهدید می کند ، همان سیاست شاهنشاهی است.”

کاراکاس قبلاً در این یادداشت نخست محکومیت و “نگرانی” خود را نسبت به “قسمت تأسف آور” ابراز داشته است ، همانند مادورو به رویه تاریخی واشنگتن. وی هشدار داد ، ایالات متحده “از آنچه در سایر كشورها با سیاستهای تهاجمی خود ایجاد كرده رنج می برد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *