[ad_1]

کوبا گزارش داد که در روز گذشته سه مورد مرگ و 567 مورد عفونت ویروس کرونا در سراسر کشور رخ داده است که مرکز آن در هاوانا و سانتیاگو دو کوبا ، دو استان پرجمعیت است.

از کل موارد جدید ، 532 بومی در نظر گرفته شده و 35 مورد نیز وارد شده است ، یعنی مسافرانی که قبلاً به این جزیره آلوده شده اند.

فرانسیسکو Duran ، رئیس اپیدمیولوژی در وزارت بهداشت عمومی ، که شیوع ورود مسافران از خارج را توضیح می دهد ، گفت: “در سراسر کشور شیوع یافته است.”

به گزارش آنسا ، هاوانا با حدود دو میلیون نفر و سانتیاگو د کوبا با 276 و 69 بیمار به ترتیب آسیب دیده ترین شهرها هستند.

با این حال ، دو استان دیگر ، گوانتانامو در منتهی الیه جزیره و ماتانزاس در غرب ، گزارش کردند که روز پنجشنبه 59 مورد آلوده شده است.

دولت هاوانا هشدار داده است که وضعیت در پایتخت “بسیار پیچیده” است و شیوع همه گیر را پیش بینی می کند ، به همین دلیل است که “در حال بررسی” وضع مقررات منع رفت و آمد در شب است.

در همین حال ، در سانتیاگو ، 900 کیلومتری شرق هاوانا ، زنگ خطر بیشتر است.

وزیر بهداشت عمومی از این شهر بازدید کرد و از آنجا فکر کرد “برای شناسایی به موقع افراد آلوده باید شکاف ها بسته شود”.

وی افزود: “اگرچه در ابتدا دلیل افزایش تشخیص های مثبت بیماری همه گیر مربوط به عدم انطباق با یافته های مسافران بود ، اما بعداً در انتقال بومی مربوط به منابع باز اصلاح شد” در سانتیاگو.

وی همچنین از “دسترسی دیررس برخی از بیماران به مراکز بهداشتی دارای شکاف در پرسش های روزانه” انتقاد کرد.

از طرف خود ، ماریا گوادالوپه گوزمن ، ویروس شناس ، در تلویزیون ملی ارزیابی کرد که شیوع این بیماری نیز به دلیل از دست دادن درک شهروندان از خطر است.

وی گفت: “مردم” وضعیت مطلوب این جزیره را از نظر تعداد موارد و مرگ و میر با سایر کشورها مقایسه می کنند و همیشه فکر می کنند ویروس کرونا بر آنها تأثیر نخواهد گذاشت. “

روز گذشته ، م Pedسسه تحقیقات ، تشخیص و مرجع پدرو کوری در انستیتوی طب گرمسیری (IPK) کشف یک سویه از آفریقای جنوبی در انسان را تأیید کرد.

این جهش در یک مسافر بدون علامت از آفریقای جنوبی پیدا شد.

در مجموع 20،060 نفر به ویروس کرونا در کوبا آلوده شده اند و از زمان کشف اولین مورد 188 نفر فوت کرده اند.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *