[ad_1]

به گفته این دانشگاه ، محدودیت های جدیدی در كشورهای اروپا ، آسیا و اقیانوسیه اعلام شده است تا تلاش برای كاهش پیشرفت گسترده بیماری همه گیر ویروس كرونا ، كه امواج پی در پی آن باعث بیش از 84.3 میلیون مورد و بیش از 1.82 میلیون مرگ در سراسر جهان شده است. “جان هاپکینز”.

در قاره اروپا ، منطقه با بیش از 577،400 مرگ و 26.7 میلیون نفر آلوده ، بیشترین آسیب را به این منطقه وارد کرده است ، فرانسه سال جدید را با محدودیت های جدید در مورد داده های اپیدمیولوژیک نگران کننده آغاز کرد ، تقریباً 20،000 مورد روزانه در روزهای اخیر گزارش شده است.

منع رفت و آمد فعلی از ساعت 20:00 تا 18:00 ، که از اواسط دسامبر در این کشور برقرار است ، به 15 بخش از 96 بخش در خاک فرانسه گسترش یافته است ، جایی که از ساعت 18:00 اجرا می شود.

در همین حال ، تئاترها ، سینماها و سالن های کنسرت طبق برنامه ریزی قبلی در 7 ژانویه امکان بازگشایی ندارند.

در یونان ، که 4888 مورد مرگ ویروس کرونا داشته است ، دولت اعلام کرده است که “به دلایل پیشگیرانه” ، محدودیت سختی که دو ماه پیش تصویب شده و به معنی پایان تعطیلات در دسامبر برای پایان تعطیلات دسامبر است ، تا 10 ژانویه تمدید می شود. سال

در انگلیس ، دولت پس از پیوستن به تقاضاهای 10 منطقه از پایتخت که هیچ تعطیلی در آن برنامه ریزی نشده بود ، تصمیم گرفت همه مدارس ابتدایی لندن را تعطیل کند.

در همین حال ، در دانمارک ، مقامات 86 مورد از ویروس جدید ویروس را که برای اولین بار در انگلستان کشف شده است ، ثبت کردند و این کشور را کشوری معرفی کرده است که تاکنون بیشترین موارد این نوع را گزارش کرده است که این بیماری ویروس ترین است. .

Tyra Grove Krause ، رئیس آژانس کنترل بیماری های عفونی دانمارک ، هشدار داد: گسترش آن “می تواند به یک منحنی شدیدتر همه گیر منجر شود … این بدان معناست که ما باید اقدامات پیشگیری خود را افزایش دهیم.”

همچنین در آسیا ، گسترش سریع Covid-19 باعث ایجاد نگرانی در کشورهای مختلف شده است.

در تایلند که به نظر می رسد از بدترین بیماری همه گیر جان سالم به در برده است ، پایتخت ، بانکوک ، امروز به دلیل بسته شدن بارها ، دیسکوها و مکان های فروش الکل برای جلوگیری از افزایش عفونت ها ، تا حدی بسته شده است.

در بقیه کشور که از ماه گذشته شیوع داشته است ، محدودیت های جدید از 4 ژانویه تا 1 فوریه اعمال می شود.

در کره جنوبی ، دولت محدودیت های بهداشتی در سئول را برای محدود کردن شیوع ویروس تا 17 ژانویه تمدید کرد ، در حالی که همچنین تصمیم گرفت ممنوعیت جلسات خصوصی را برای بیش از چهار نفر به سایر کشورها گسترش دهد ، چیزی که تاکنون فقط در پایتخت اجرا شده است.

این کشور آسیایی که هرگز محدودیت های سختگیرانه یا بسته شدن مرزها را فعال نکرده است ، طی هفته های اخیر تعداد عفونت های ثبت شده در حدود 1000 مورد در روز را گزارش کرده است.

در همین حال ، در ژاپن ، که درگیر موج سوم شیوع بیماری بود و از 242،700 مورد فراتر رفت ، دولت درخواست مقامات توکیو را برای اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت به دلیل جهش عفونت ها رد کرد و تصمیم گرفت تا تصمیم گیری را به تعویق اندازد تا اطلاعات بیشتری در مورد تحولات به دست آورد. از همه گیری در شهر.

در استرالیا ، مقامات سیدنی ، پرجمعیت ترین شهر این کشور ، پس از کشف هفت مورد از انتقال محلی ویروس کرونا ، پس از ظهور چندین شیوع بیماری در این شهر و اطراف آن ، امشب مجبور به پوشیدن ماسک در برخی از مکان های بسته می شوند.

در همین حال ، در آمریکای لاتین ، ونزوئلا برنامه خود را برای بسته شدن بخشی از آن ، تا روز دوشنبه 10 ژانویه ، پس از کاهش کنترل در اکتبر ، از سر می گیرد.

در کل ، این کشور به طور رسمی 113،558 عفونت و 1028 مرگ را جمع کرده است ، در حالی که در آمریکای لاتین بیش از 15.6 میلیون عفونت و بیش از 509،300 مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر وجود دارد.

اگرچه کمپین های واکسیناسیون قبلاً در برخی از نقاط جهان آغاز شده است ، اما کارشناسان معتقدند که بدترین این همه گیری هنوز در سراسر جهان اتفاق نمی افتد و آنها افزایش شدید عفونت ها و مرگ و میرها را پس از اجتماعات کریسمس پیش بینی می کنند.

علاوه بر این ، انتقادات نسبت به توزیع کند سیستم های ایمن سازی در روزهای اخیر ، به ویژه در اروپا و ایالات متحده ، شدت یافته است.

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) امروز به “شکست جهانی” در ظرفیت تولید واکسن Covid-19 اعتراف کرد و گفت که “آماده کمک” برای تلاش برای افزایش آن است ، به گفته استلا کیریاکیدیس ، کمیسیونر بهداشت اروپا.

در ایالات متحده ، نزدیک به 2.8 میلیون نفر اولین دوزهای خود را دریافت کرده اند ، به دور از 20 میلیون تلقیح وعده داده شده توسط رئیس جمهور معزول دونالد ترامپ قبل از پایان سال 2020.

یک روز پس از آنکه این کشور از 20 میلیون عفونت عبور کرد و به 350000 مرگ و میر ناشی از Covid-19 رسید ، مدل آماری موسسه سنجش و ارزیابی بهداشت (IHME) در دانشگاه واشنگتن پیش بینی می کند که 115000 آمریکایی دیگر ممکن است در چهار سال آینده بر اثر این بیماری بمیرند هفته ها ، CNN گزارش داد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 3/1/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *