[ad_1]

جهان بار دیگر در برابر بیماری همه گیر ویروس کرونا شکست ناکامی دیگری را متحمل شده است ، که قبلاً به کابوسی مبدل شده است که این جمعه با بدتر شدن ظهور سویه های جدید ، از دو میلیون مرگ و میر ناشی از این بیماری فراتر رفته و به طور فزاینده ای کنترل نشده است ، ورود واکسن ها برعکس بود.

کمی بیشتر از یک سال پس از کشف این بیماری ، که پویایی جهان را تغییر داد ، در کمتر از چهار ماه ، علامت یک میلیون مرگ ثبت شده در 28 سپتامبر دو برابر شد ، که از سرعت بخشیدن به مرگ در ماه های اخیر حکایت دارد.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل با لحنی نمایشی شکایت کرد: “سیاره ما به مرحله دلخراشی رسیده است: همه گیری کوید -19 جان دو میلیون نفر را گرفت”.

نماینده پرتغال گفت که “متأسفانه ، تأثیر مهلک بیماری همه گیر به دلیل عدم تلاش هماهنگ در سطح جهانی تشدید شده است”.

دبیرکل گفت که “اقتصادهای بزرگ دنیا مسئولیت ویژه ای دارند” ، اگرچه “ما می بینیم که واکسن ها به سرعت به کشورهای پردرآمد می رسند و فقیرترین آنها نیست.”

وی همصدا با پیام کریسمس پاپ فرانسیس ، ابراز خشم از نابرابری در توزیع مواد ضد عفونی کننده و خواستار حساسیت بیشتر به کشورهای دارای منابع کمتر

رتبه بندی Covid

ایالات متحده با بیش از 389،000 مرگ و میر همچنان آسیب دیده ترین کشور است و پس از آن برزیل با 207،000 نفر و هند با 152،000 نفر پس از آن قرار دارند.

در سطح جهان ، موارد در حال حاضر از 93.4 میلیون نفر گذشته است ، که ناشی از شیوع در چندین کشور اروپایی ، تجدید حیات مناطق آلودگی در آسیا و منحنی است که روند بالایی را در آمریکا حفظ می کند.

انگلیس از آستانه 3 میلیون و 300 هزار عفونت عبور کرده و نخست وزیر آن بوریس جانسون خواستار محدودیت جمعیت در خانه های آنها شده است ، در حالی که مسافران از همه کشورها را مجبور به آزمایش های منفی و قرنطینه می کند “به دلیل خطر ابتلا به سویه های جدید مانند آمازون برزیلی ”.

جانسون افزود: محاصره ملی همچنان ادامه خواهد داشت ، از جمله انواع محدودیت ها مانند تعطیلی مدارس.

اقدامی که آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نیز در تلاش برای اجرای آن است ، که خواستار تعمیق محدودیت ها در برابر موج دوم و بسیار تهاجمی است که باعث می شود سیستم بهداشتی یکی از کشورها در ماه های اول به بهترین وجه مقاومت کند.

ایالت آلمان بیش از 2 میلیون مورد را پشت سر گذاشته و 44،994 مورد مرگ را ثبت کرده است ، در حالی که اسپانیا بار دیگر رکورد آلوده به 40197 مورد جدید را در 24 ساعت گذشته در مجموع بیش از 2 میلیون و تقریبا 54 هزار مرگ شکسته است ، که باعث شد مادرید پایتخت ممنوعیت حصر باشد. ساعت تا دوشنبه

در مورد محدودیت ها و واکسیناسیون

ایتالیا به لطف یک کارزار رایگان و داوطلبانه تحسین برانگیز ، از یک میلیون واکسینه شده فراتر رفته است و دولت جوزپه کونته با حفظ ماندن 22 تا 5 فوریه ، فرمان جدیدی را برای تأیید ممنوعیت سفر به 20 منطقه کشور تا 15 فوریه امضا کرده است.

اروپا اخبار تلخی از شرکت دارویی Pfizer آمریکا دریافت کرده است ، که تأیید کرده است تأمین واکسن ها به این قاره در اواخر این ماه یا اوایل فوریه به تأخیر می افتد ، با استناد به “تغییر در روند تولید” ، هرچند که هدف آن همچنان ادامه دارد توزیع 2 میلیارد دوز تا سال 2021.

این تصمیم به شدت مورد انتقاد کشورهایی مانند دانمارک ، استونی ، فنلاند ، لیتوانی ، لتونی و سوئد قرار گرفته است ، آنها نامه مشترکی را “غیرقابل قبول” خواندند و هشدار دادند که “این باعث کاهش اعتماد به نفس در روند واکسیناسیون خواهد شد”.

از طرف خود ، چین روز گذشته بالاترین میزان بروز خود را در 10 ماه گذشته (144) ، بیشتر استان هبی ، همسایه پکن مرکز ، که بیش از 22 میلیون نفر در آن زندانی هستند ، ارائه داد.

به نظر می رسد این افزایش ناشی از اصطلاحاً “عفونتهای خاموش” یا “موارد بدون علامت” باشد و تا حد زیادی در مناطق روستایی رخ داده است.

این غول آسیایی و دومین قدرت جهانی پنجشنبه ، همزمان با ورود متخصصان WHO به ووهان ، جایی که ویروس برای اولین بار در اواخر سال 2019 برای بررسی منشا بیماری ظاهر شد ، اولین مرگ خود را در هشت ماه اعلام کرد. .

در مورد آمریكا ، این اظهارات بار دیگر توسط برزیل و به ویژه توسط رئیس جمهور جائر بولسونارو مورد بازجویی قرار گرفت ، وی در پاسخ به چندین درخواست استیضاح برای سو mis مدیریت وی در همه گیر ، اعلام كرد كه “فقط خدا” وی را از سمت خود بركنار خواهد كرد. تا سقوط بیمارستان ، به ویژه در قسمت شمالی کشور.

خوآو دوریا ، فرماندار سان پابلو ، آن را “نسل کشی” توصیف کرد.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *