[ad_1]

آدام کینزینگر ، نماینده کنگره ایلینوی ، اولین جمهوری خواه کنگره شد که خواستار استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ شد و خواستار اصلاح قانون اساسی 25 روز پس از محاصره رئیس جمهور و اشغال پایتخت در یک جلسه کامل ریاست جمهوری شد. پیروزی مخالفان.

جمهوریخواه در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد ، گفت: “همه چیز نشان می دهد که رئیس جمهور نه تنها از وظیفه یا حتی سوگند ، بلکه از واقعیت نیز خودداری می کند.

این درخواست کینزینگر پس از این خشونت ها به درخواست های دیروز قانونگذاران و فرمانداران و تحلیلگران و رسانه ها توسط دموکرات ها اضافه شد که ترامپ آنها را محکوم نکرد.

کینزینگر در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: “با کمال تأسف که می خواهم اصلاحیه 25 به نام دموکراسی ما استناد شود.”

مطابق ماده 4 متمم 25 ، هنگامی که معاون رئیس جمهور و اکثریت رئیس اجرایی یا نهاد دیگری مانند کنگره اظهارنامه کتبی به رئیس جمهور موقت سنا و رئیس مجلس نمایندگان ارائه می دهند مبنی بر اینکه رئیس جمهور قادر به انجام فعالیت نیست اختیارات وی و تصدی سمت “معاون رئیس جمهور بلافاصله اختیارات و وظایف دفتر را به عنوان رئیس جمهور موقت به عهده می گیرد.”

برخلاف ماده 3 اصلاحیه ، که به خود رئیس جمهور اجازه می دهد قدرت را موقتاً به معاون خود بسپارد – به عنوان مثال ، در صورت نیاز به بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی ، همانطور که برای رونالد ریگان چند ساعت در سال 1985 اتفاق افتاد – هرگز معاون رئیس جمهور ماده 4 را برای تصدی ریاست جمهوری فعال می کند.

رهبر دموکرات ها ، چاک شومر ، عالی ترین مقام سنا در حزب ، امروز گفت که ترامپ باید بلافاصله پس از تحریک “قیام” در کپیتول هیل برکنار شود.

سومر با تهدید به استیضاح در صورت عدم برکناری کابینه ترامپ ، گفت: “این رئیس جمهور نباید روزی دیگر در منصب خود باشد.”

در همین حال ، بیل دی بلازیو ، فرماندار دموکرات ایالت نیویورک ، مسئولیت کامل ترامپ را بر عهده گرفته است.

دی بلازیو در توییتر خود نوشت ، و همچنین به جاش هاولی ، سناتور جمهوری خواه میسوری ، یکی از کسانی که اعتراض به نتایج انتخابات را اعلام کرد ، نوشت: “بیایید روشن باشیم: مقصر اصلی حمله به دموکراسی امروز ما است.”

فرماندار نیویورک گفت: “هر دو آنها باید الان كنار بروند. مردم آمریكا همچنین تحقیق كامل و مستقلی را در مورد چرایی ضعف امنیت در كپیتول هیل دنبال می كنند. چه كسی اجازه این اتفاق را داد؟”

متمم بیست و پنجم فقط توسط رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور ایالات متحده فعال می شود ، بنابراین تد لیو نماینده کنگره دموکرات روز گذشته در توییتر خود نوشت: “مایک پنس ، معاون محترم رئیس جمهور: شما باید متمم بیست و پنجم را شروع کنید. ترامپ از واقعیت جدا است.”

ديگران ديروز روند جديد سياسي را مطرح كردند.

ایلان عمر اولین نماینده کنگره حزب دموکرات که وی را برکنار کرد دیروز گفت که “دونالد ترامپ باید توسط مجلس نمایندگان محاکمه شود و توسط سنای آمریکا از سمت خود برکنار شود”.

عمر افزود: “ما نمی توانیم به او اجازه دهیم كه به كار خود ادامه دهد ، این مسئله حفظ جمهوری و تحقق سوگند ما است.”

چندین همکار از مجلس عوام و فرمانداران ایلینوی و ورمونت ، حزب دموکرات جی بی پریتزکر و فیل اسکات نیز به آن پیوستند.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *