[ad_1]

رئیس جمهور اوگانداطبق کمیسیون انتخابات این کشور آفریقایی ، یووری موسونی دوره ششم دوره پنج ساله خود را به دست آورد و دولت خود را به چهار دهه گسترش داد.

بابی وین ، مخالف اصلی مخالف ، “نتایج جعلی و آماده” را رد کرد و مقامات سعی کردند نحوه تهیه سرشماری را در برابر خرابی گسترده اینترنت توضیح دهند.

در یک درگیری بین نسلی در سراسر قاره آفریقا ، با جمعیت بسیار زیادی از جوانان و چندین حاکم مسن ، وین ، 38 ساله ، خواننده ای که به قانونگذاری تبدیل شد ، بزرگترین چالش Museveni تا کنون بود. “رئیس جمهور گتو” که خود منصوب شده است از پشتیبانی شدیدی در مراکز شهری برخوردار است ، که عمیقا از بیکاری و فساد ناامید شده اند.

وین در یک مصاحبه تلفنی از خانه اش ، که به گفته وی در محاصره سربازانی بود که اجازه خروج به وی را ندادند ، از جامعه جهانی خواست که “با دستورالعمل ژنرال موزونی را با امتناع از همکاری ، تحمیل تحریم ها و استفاده از قانون مگنیتسکی” تماس بگیرد. حقوق بشر پاسخگو هستند

وین تکرار کرد که او در حال بررسی همه گزینه های قانونی از جمله به چالش کشیدن نتایج در دادگاه و درخواست اعتراضات مسالمت آمیز است.

کمیسیون انتخابات گفت که موسونی 58٪ آرا و شراب 34٪ آرا ، با 52٪ مشارکت ، در فرآیندی که بزرگترین دیپلمات آمریکایی در آفریقا “اساساً ناکافی” توصیف کرد ، را به خود اختصاص دادند.

کمیسیون به جمعیت جشن توصیه کرد که اقدامات احتیاطی Covid-19 را در نظر بگیرند ، اگرچه واکنش در پایتخت ، کامپالا آرام بود. در برهه ای از زمان ، صدها نفر از هواداران موسونی سوار بر موتور سیکلت های پرسرعت ، بوق می زدند و فریاد می زدند. ارتش در خیابانها باقی ماند.

پلیس از رسیدن خبرنگاران AP به خانه وین در حومه کامپالا جلوگیری کرد. پس از اینکه پلیس به یک شرکت امنیتی خصوصی دستور داد دفاعیات خود را قبل از انتخابات روز پنجشنبه پس بگیرد ، وین گفت که او با همسرش ، باربی ، و اسکورت تنها بود.

وین گفت: “من زنده هستم.” پس از اعلام در آستانه رأی گیری كه “جهان در حال تماشا است” ، وین گفت: “من نمی دانم چه بلایی سر من و همسرم می آید.” وی افزود كه او را ترك نمی كند. حتی 45 میلیون نفر را از نوع درمانی که انجام داده است رها نخواهد کرد.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *