[ad_1]

هزاران کاربر شبکه های اجتماعی در چین امروز به لی ونلیانگ ، اولین پزشکی که در سالگرد مرگ ویروس کرونا هشدار داد ، ادای احترام کردند.

لی بخشی از گروه پزشکان ووهان بود که هشدار دادند ویروس شبه SARS در دسامبر 2019 در این شهر مرکزی چین در حال شیوع است و به دلیل انتشار “شایعات” توسط پلیس محکوم شد.

درگذشت وی در سن 34 سالگی در فوریه سال 2020 ، پس از آلوده شدن به بیماری Covid-19 توسط یک بیمار ، موجی از شکایات را در سطح کشور به وجود آورد و انتقادات زیادی را از دولت به دلیل روش غیر شفاف آن برای مقابله با بحران سلامت به وجود آورد.

از آن زمان ، دولت چین پیام خود را معطوف به تأکید بر اثرگذاری در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور کرده است ، در حالی که نظرات انتقادی به سرعت توسط سانسورهای اینترنتی پاک می شود.

اما صفحه شخصی لی در Weibo – معادل توییتر در چین – فضایی است که کاربران می توانند از همان ابتدای شیوع بیماری همه گیر ، هنگامی که مقامات دستگیر شدیدی در شهر ووهان و استان هوبئی انجام دادند ، آسیب دیدگی را مشخص کنند.

هزاران پیام افتخاری به مناسبت اولین سالگرد درگذشت دکتر ارسال شد.

در یکی از نظرات که توسط خبرگزاری فرانسه چاپ شده است ، آمده است: “من فکر می کردم همه ظرف یک سال همه را فراموش خواهند کرد. اما من اشتباه کردم ، شما برای همیشه در قلب چینی ها زندگی خواهید کرد.”

چین بهتر از همه کشورها کنترل همه گیری کرده است. آنها از ماه مه هیچ مرگی ثبت نکرده اند و بیشتر موارد جدید وارداتی است یا شیوع های کوچک ثبت شده و به سرعت کنترل می شود.

در مجموع 89619 نفر در کشور آسیا با تقریباً 1.4 میلیارد نفر ساکن ویروس کرونا هستند که از این تعداد 4636 نفر فوت کرده اند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *