[ad_1]

ایگناسیو بریونز ، وزیر دارایی شیلی امروز برای تمرکز بر رقابت های ریاست جمهوری ، دفتر خود را ترک کرد و امروز اقتصاد اعلام شد ، رودریگو سردا ، اقتصاددان ، که دو بار در تیم رئیس جمهور سباستین پینرا حضور داشته است ، جایگزین وی خواهد شد.

به گزارش وب سایت خبری امولزمان رفتن وی فقط یک مسئله زمان بود و بریونس به رقابت های ریاست جمهوری Vamos شیلی پیوست ، اتحادی که پینرا به عنوان نامزد حزب لیبرال اوپولی رهبری می کند.

Briones در 29 اکتبر 2019 ، در میان تغییر کابینه ، که چند روز پس از شیوع جامعه اتفاق افتاد ، به دولت آمد ، که منجر به یک چارچوب پیشنهادی شد که به اصلاح قانون اساسی بله داد.

احتمال نامزدی وی از هفته گذشته بسیار جدی به نظر می رسید ، اگرچه از ماه دسامبر از او به عنوان نامزد احتمالی نام برده می شد و قرار بود پس از اعلام شورای عمومی حزب در 30 ژانویه از سمت خود کناره گیری کند.

اما نگه داشتن نامزد ریاست جمهوری در کابینه خود برای دولت ناخوشایند بود ، اگرچه قرنطینه پیشگیرانه پینسرا به دلیل تماس نزدیک با پرونده مثبت Covid-19 خروج وی را به تأخیر انداخت.

معاون وی از آشنایان قدیمی پرتفوی اقتصادی است ، نه تنها به عنوان مدیر بودجه بین سال های 2018 و دسامبر 2019 ، بلکه همچنین به دلیل نقش او در اولین دولت Pinera به عنوان هماهنگ کننده عمومی مشاوران و هماهنگ کننده اقتصاد کلان وزارت دارایی.

در روزهای اخیر ، نام وی به دلیل نزدیک بودن به رئیس جمهور و کار در سال های اخیر در کارنامه ای که امروز با توجه به آخرین سال این دولت سرپرستی می کند ، بر گزینه های دیگر غلبه دارد.

سردا دارای مدرک دکترا و فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیکاگو و فوق لیسانس اقتصاد کلان کاربردی و مهندس بازرگانی گرایش اقتصاد از دانشگاه کاتولیک است.

مدیر اجرایی تأکید می کند که وی دارای مشخصات مستقل و در عین حال نزدیک به رئیس جمهور است ، که از هرگونه درگیری داخلی با احزاب حزب حاکم جلوگیری می کند و بنابراین تعادل را در کابینه و کمیته سیاسی حفظ می کند ، جایی که وزیر دارایی نقش کلیدی.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *