[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ دستور فوری را دنبال کنید محمد باقر گالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون بهداشت و درمان مراجعه کرد تا تصمیمات کارشناسی مدیریت موج جدید کرونا را بررسی کرده و ظرف 49 ساعت به دولت و ستاد ملی کرونا اعلام کند. و مقرر شد بر این اساس نتیجه گیری جلسه امروز ارائه شود حسینعلی شهریاری وی در نامه ای به رئیس مجلس نظرات کارشناسی این کمیسیون را در مورد وضعیت بد و تشدید موج جدید تاج در کشور توضیح داد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر کلیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام؛

با احترام ، با بازگشت به نامه 15 42159/10 / D مورخ 18.05.1400 ، موضوع ارائه نظرات کارشناسی این کمیسیون در مورد وضعیت ناگوار و اوج جدید شیوع ویروس کرونا در کشور ، یادآور می شود:

این کمیسیون در تاریخ 19.05.1400 جلسه فوق العاده ای را با حضور اعضای این کمیسیون ، معاونین وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، نماینده فرهنگستان علوم پزشکی ، معاون دادستان کل ، روسای پزشکی برگزار کرد. دانشگاهها و بیمارستانها ، کارکنان غذا و دارو ، کارکنان سیستم پزشکی و سازمان پرستاری ، کارکنان سازمان برنامه و بودجه وزارت کشور ، معاونین پزشکی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پلیس ، و همچنین نمایندگان اطلاعات و خدمات برای امنیت و در تاریخ 20.05.1400. این کمیسیون موضوع را مورد بحث ، بررسی و خلاصه قرار داد ، در نتیجه نکات زیر برای احضار و دستور مربوطه مشخص شد.

شایان ذکر است متأسفانه اگر وضعیت فعلی بلافاصله تغییر نکند ، شیب صعودی شیوع ویروس کرونا و در نتیجه ، تعداد مرگ و میر بیماران در هفته ها و روزهای اخیر همچنان رو به افزایش است. به خطر می افتد و این خدای ناکرده می تواند با اندکی سهل انگاری به یک بحران تلخ و بسیار رقت انگیز در تاریخ افتخارآمیز سلامت کشور تبدیل شود ، در این راستا عناصر زیر باید با تأکید فراوان مورد توجه و توجه قرار گیرند.

 1. تأکید بر اجرای 12 توصیه مقام معظم رهبری در ستاد ملی تاج.
 2. محدود کردن و مدیریت همه رویدادهایی که باعث افزایش شیوع بیماری عروق کرونر قلب می شود.
 3. ممنوعیت جدی سفرهای بین شهری و روستایی که وضعیت آن توسط ستاد ملی هلال احمر اعلام می شود
 4. احیا و تقویت طرح محله شهید سلیمانی و تأمین بودجه لازم از برنامه و سازمان بودجه
 5. هزینه پوشش حداقل 200،000 آزمایش روزانه PCRوسریع که توسط نمایندگان بهداشت انجام می شود
 6. تفویض مسئولیتها به ستاد ملی تاج به ستاد استان به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی و اجتماعی و اقتصادی در استانها و مسئولیت تفویض شده توسط استانداران و روسای دانشگاههای علوم پزشکی.
 7. به روز رسانی و تجدید نظر در پروتکل های درمان تاج بر اساس مستندات علمی موجود و تجربه سایر کشورها
 8. به منظور ارتقاء سطح سواد سلامت عمومی در پیشگیری از بیماری های کرونر قلب ، سازمان صدا و سیما با همکاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باید مردم را در مورد نحوه برخورد با این بیماری و گسترش برنامه های آموزشی فرهنگ سلامتی را حداقل 10 ساعت در هفته از طریق شبکه های رادیویی و تلویزیونی ملی و استانی به ویژه در ارتباط با این بیماری افزایش دهید.
 9. اختصاص 1.500 میلیارد تن اعتبار واکسیناسیون برای حداقل 100 میلیون دوز واکسن از برنامه و سازمان بودجه و ارائه آنها به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای خرید سرنگ ، پد الکل و پرداخت هزینه واکسیناسیون
 10. تأخیر و تأخیر در بازگشایی مدارس و م institutionsسسات آموزش عالی برای اطمینان از پوشش صد درصدی واکسیناسیون کارکنان اداری و آموزشی و دانش آموزان بالای 12 سال و دانش آموزان ، و همچنین سازوکارهای سخت افزاری آموزش ، از جمله فضاهای آموزشی مناسب با تهویه مناسب و در صورت ضروری است ، ترکیب آموزش مجازی و حضوری.
 11. پرداخت حقوق و کار کادر پزشکی شامل پزشکان ، پرستاران و سایر پرسنل ، فوراً و در اسرع وقت
 12. اعطای مجوز اشتغال مضاعف به کادر درمانی جدید ، قراردادی ، برنامه ریزی شده و شرکتی نسبت به سال 99 در دو ماه آینده به دلیل نیاز مبرم به بیمارستان های دولتی به دلیل افزایش تخت های بیمارستانی جدید و مراکز جامع بهداشتی
 13. اخذ مجوز از مقام معظم رهبری جهت بهره مندی از وام های موجود در اختیار آستان قدس رضوی ، امام زادگان و بقاع متبرکه ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، بنیاد مستضعفان ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، بنیاد علوی و کشور نیکوکاران برای خرید در هر بسته پشتیبانی و لوازم یکبار مصرف و تجهیزات مورد نیاز بیمارستانهای دولتی که در درمان بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و ارائه تسهیلات و وام رایگان به نیازمندان و مشاغل و همچنین کارگاههای کوچکی که به دلیل شیوع.
 14. تشکیل کمیته بحران در ستاد ملی مقابله با تاج با تمرکز و مسئولیت سازمان پدافند غیرعامل
 15. صنایع ، اصناف ، سازمانها ، م institutionsسسات و سازمانهای دولتی و غیردولتی را ملزم به پرداخت هزینه واکسن منابع انسانی در اختیار خود در اسرع وقت و در اسرع وقت
 16. الزام استفاده از قابلیت های طب سنتی ایران در کلیه سطوح مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب ، از جمله برنامه های پیشگیری ، مراکز سرپایی و بیمارستان ها طبق برنامه دفتر پزشکی ایران و علاوه بر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
 17. ضمانت اجرایی و رعایت دقیق پروتکل های اعلام شده توسط وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
 18. تسریع و تقویت واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و تهیه بودجه لازم برای واردات واکسن ، پیش خرید واکسن های تولید داخل با اخذ ضمانت قانونی لازم و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تسهیل صدور مجوزهای لازم
 19. استفاده از زیرساخت های هوشمند شامل ردیابی بیماران از طریق تلفن همراه برای قطع زنجیره انتقال است
 20. تأمین کارکنان ، داروها ، تجهیزات و نیازهای فعلی مراکز بهداشتی و درمانی ، از جمله بیمارستانها و مراکز جامع بهداشتی ، با محدودیتهای فوری از هر مکان ممکن برنامه و سازمان بودجه.

انتهای پیام

[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *